BU HALKA YAZIK Kİ YAZIK!..

22 Mayıs 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1499 defa okundu.
BU HALKA YAZIK Kİ YAZIK!..

İki ay gibi bir süre seçimler ha yapıldı, ha yapılacak derken, bir seçimi daha geride bıraktık. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’lik oy oranına ulaşamayınca ikinci tura kaldı. Kırşehir iki milletvekilini de belirledi. Böylece bu seçimde her partinin almış olduğu oyda o partinin o ildeki seçim başarısını göstermiş oldu.

CHP İl Başkanı çıkmış başarıdan bahsediyor! Eyyy Hüseyin Çakmak hangi başarıdan bahsediyorsun? “Kurban olurum, Gadanı alırım”la seçim kazanılmıyor. Milletin oyunu alamıyorsun alamadın da. Saatlerce “sandık görevlileri sandığa sahip çıkacağım” diye tuvalete bile gidemediler, aç susuz sandığına sahip çıktı. Sen neredeydin? Belediye Meclis üyelerin neredeydi? İl Genel Meclis Üyelerin neredeydi? Dahası yönetimin neredeydi?

İl Genel Meclis Üyesinin birisi Dulkadirli Aşiretinden. Bir de koltuğunda üç beş karpuz olan Belediye’de bir Müdür zat vat var. Soruyorum buradan bölgenizden kaç oy getirdiniz? Nereleri dolaştınız, kimlerle istişare ettiniz, hangi toplantıları yaptınız bölgenizde?

Belediye Başkan Yardımcıları neredeydi Hamza Çam, Mustafa Orman, Osman Uçar bir anlatsınlar hangi toplantıları yapmışlar, hangi bölgelerde çalışma yapmışlar? Hepsi bir Tuncay Polat etmez.

Sayın Hüseyin Çakmak,  hangi yerel gazete, radyo, dergi ve TV ile seçim çalışması yaptın? Kaç basın bülteni yayınlayıp bu saydığım yerde yayınlandı?

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kırşehir ziyaretinde Belediye’nin billboardlarda kontenjanı varken ne kadarı kullanıldı? Seçim otobüsü Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelişini günler önce geleceği biliniyorken neden duyurusu yapılmadı?

Ben Kırşehir CHP yönetiminden iki gün önce sosyal medya sayfamdan yazdım “Kılıçdaroğlu Kırşehir ziyareti var” diye.

Kemal Kılıçdaroğlu meydanları doldurduysa Kılıçdaroğlu rüzgarı ile doldu sizin başarınız değil.

Şimdi 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu var. Şunun şurasında on iki gün kaldı. Artık yatmayın, yatırmayın çalışın.

Akpınar’dan, Boztepe’den, Kaman, Mucur, Çiçekdağı ve Akçakent ilçe başkanları oturduğunuz makamın hakkını verin. Yazık, günah bunca CHP ve Kılıçdaroğlu gönüllülerine, işsizlere, ataması yapılmayan öğretmenlere işsizlikten İntihar eden gençlere…

Ya da oturduğunuz makamı derhal terk edin hiç olmazsa işgal etmemiş olursunuz.

Bu yazıya birileri saldıracak ve trollerini üzerime gönderecektir biliyorum. Ama bunu yapmayın şunun şurasında on iki gün daha var bana harcayacağınız zamanı seçime harcayın.

Neyse!… Daha üzerinde konuşacağımız çok mesele var. Devam ederiz.

(Bu yazım yayınlanmadan önce kırşehir Belediye başkan yardımcısı Tuncay Polat’ın görevden alındığını öğrendim..

Seçime şunun şurasında beş gün kaldı,Kırşehir Belediyesi Kontenjanı olan Bilbortlara Kılıçdaroğlunun afişlerini asamazmı.Reklam yparası ödeyecek CHP li İş adamı yokmu?

Biraz gayret biraz çaba biraz güler yüz ile bu fark kapanır hatta öne bile geçer haydi haydi hay diiii.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN