BU ÇEŞME, VATANDAŞLARIN ADETA AKININA UĞRUYOR

23 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2691 defa okundu.
BU ÇEŞME, VATANDAŞLARIN ADETA AKININA UĞRUYOR

 

Kırşehir Yağmurlu Sarıuşağı Köyünde Bulunan Ve Böbrek Taşlarını Erittiği Ve Düşürdüğü İddia Edilen

BU ÇEŞME, VATANDAŞLARIN ADETA AKININA UĞRUYOR

İç Anadolu Bölgesinde sadece Nevşehir ve Kırşehir’de olduğu belirtilen ilimizde de Yağmurlu Sarıuşağı Köyünde bulunan, Böbrek Taşını Düşürdüğüne İnanılan Şifalı Su, ziyaretçi akınına uğruyor.

Böbrek taşını erittiği ileri sürülen Yağmurlu Sarıuşağı Köyü girişinde bulunan çeşmeden akan suyun şifalı olduğunu duyan ve inanan çevre il ve ilçelerdeki mahallelerdeki vatandaşlar özellikle şifa bulmak için gece gündüz demeden çeşme başında kuyruk oluşturuyor.

Tıbbi yöntemlere başvuran, ancak bir çözüm alamayan vatandaşlar Çareyi Doğal Yöntemlerde bulmaya çalışıyor. İlçe halkı arasında oldukça yaygın olan çeşmenin ünü, Kırşehir ve çevre illere de yayılmış. Şifalı su olarak halk arasında isim almış olan ve özellikle böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği aktarılan çeşmenin yerine ulaşmak ise bir hayli zorlu yolculuklara sahne oluyor.

BU ÇEŞMEDEN ŞİFA AKIYOR

Çevre sakinlerinden olan Derya Eroğlu’ndan edindiğimiz bilgilerde ise, “Bu köyde bulunan çeşme yıllardır ziyaretçi akınına uğruyor. Şifalı olduğunu duyan herkes elinde ki şişeler ile su almaya geliyor. Böbrek Taşı düşürmek isteyen birçok vatandaşımız kilometrelere aldırış etmeden adeta buraya akın ediyor. Gece gündüz demeyen birçok kişinin ise bu suyu içtikten sonra hiçbir Tıbbi müdahaleye maruz kalmadan su sayesinde Böbrek taşlarını düşürdüğünü vurguluyor. Böbrek taşlarının eriyip kendiliğinden düştüğünü belirten ve Şifalı su olarak anılan bu çeşmeden su içen vatandaşlar, Suyu düzenli kullanan hastaların, sürekli uğrak yeri haline geldiğini belirtiyor”

DUYAN KOŞUYOR

Böbrek taşı düşürdüğünü anlatan Ali Eroğlu ise, “Bu sudan içen birçok kişinin hastalıklarına iyi geldiğini gördük ve test ettik. Bu çeşmenin başına gelip giden çok olur. Kırşehir ve çevre illerden misafirlerimiz gelir. Burada bidonlarına suyu doldururlar. Ama gelen birçok kişi de böbrek taşını düşürdüğünü ve suyun çok iyi olduğunu söylüyor”

Değişik bir tadının olduğunu söyleyen Eroğlu, “normal su gibi ama biraz daha tatlı bir lezzeti var”.

“RAHATSIZLIKLARI BULUNANLARIN BU SUYU KULLANMALARINI TAVSİYE EDERİM”

Böbrek hastalıklarına iyi geldiği söylenilen çeşme hakkında bilgiler veren Derviş Eroğlu ise, “Eğer vücudunuzda taş varsa, hemen taşı harekete geçirir. Burada sıra çok oluyor. Gelen çok sayıda bidonla geliyor. Gelenler şifa olduğunu söylüyorlar. Aç karnına olsun, tok karnına olsun bu su dokunmaz. Bu su sadece içme amaçlı da kullanılmıyor. Yemekte, çayda hatta banyosunda dahi bu suyu kullananlar var. Böbrek ve akciğer rahatsızlıkları bulunanların bu suyu kullanmalarını öneriyorum” diyerek herkese tavsiyelerde bulundu.

“HERKESİN DİLİNDE ŞİFA AKAN ÇEŞME”

Böbreklerinde ki taşı kendi yöntemleriyle düşürmeye çalışan, Şerife Karaca, “Kayseri’ye bir hastaneye gittim ve Böbreklerimde taş olduğunu söylediler. Bana da belli ağrı kesiciler ve İğneler verdiler bunları kullanmam gerektiğini ve kullandıktan sonra taşta her hangi bir oynama söz konusu olmazsa kendi yöntemleri ile alacaklarını söylediler. Bende doktorun verdiği önerilere önem verdim fakat Kayseri’de tanıdıklarım Kırşehir’de Böbrek taşını düşürmeye yarayan bir çeşmenin olduğundan bahsetti. Bu sudan içen herkesin Böbreklerinde ki taşı düşürdüğünü söylediler. Benimde kafama yatan bu fikri neden denemeyeyim ki dedim. Bu çeşmeden su içen birçok kişi Böbrek taşlarının düştüğünü söyleyince Kırşehir’de ki tanıdıklarım vasıtasıyla bu çeşmeye ulaştım. Litrelerce su aldım ve içmeye devam ediyorum. Suyun tadı mineralli olduğu için normal suya göre tadı biraz daha değişik ama güzel de bir tadı var bende işe yarayacak mı bu su, merakla bekliyorum” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On