Boztepe’de Denetimler Sıklaştı

10 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
398 defa okundu.
Boztepe’de Denetimler Sıklaştı

Boztepe’de Denetimler Sıklaştı

Boztepe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü çalışmalara ve denetimlere hız verdi. 2018 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin, 2018 yılında yem bitkileri desteğine esas ürünleri üreten çiftçiler ile hububat hasadında ortaya çıkabilecek dane kaybı ile ilgili denetimleri sıklaştırdı. Boztepe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından biçerdöver kontrolleri sırasında dane kaybını azaltmanın yanı sıra, doğal dengenin ve ekolojik döngünün korunması amacıyla, samanın hayvan yemi olarak kullanılması ve anız yakılmasına gerek olmayacak yükseklikte biçilmesini sağlayacak talimatlar da kontrol ekiplerinde görevli uzmanlar tarafından biçerdöver operatörlerine veriliyor.  Bununla birlikte, çiftçilere anız yakılması halinde toprağın biyolojik, kimyasal ve fiziksel yapısının bozulacağı, çevre kirlenmesine yol açacağı gibi konularda da bilgilendirme yapılarak anızların yakılmaması yönünde uyarılar yapılarak çiftçiler bilgilendiriliyor.

 

BİÇERDÖVER KONTROLLERİNE ÖNEM VERİYORUZ

Boztepe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri yeni başlayan hububat hasadında ortaya çıkabilecek dane kaybı oranını minimum seviyeye düşürebilmek için sıkı denetimlerini sürdürüyor.

Hububat hasadında oluşan dane kaybı ülke ekonomisi için büyük kayıp oluşturuyor. Denetime çıkan ekipler ilçe müdürlüğü teknik personelleri biçerdöverleri tarlada biçim yaparken denetliyor. Biçimi yapan kişinin operatör belgesinden dane kaybına kadar birçok hususu denetleyen ekiplerimiz dane kaybının minimum seviyede tutulması için mücadele ediyorlar.

 

YEM BİTKİLERİ ARAZİ KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

2018 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin, 2018 yılında yem bitkileri desteğine esas ürünleri üreten çiftçiler yem bitkileri desteğinden yararlandı. 2018 yılında Yem Bitkisi ekilişi gerçekleştirerek Boztepe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne destekleme başvurusunda bulunan çiftçilere ait araziler İlçe Müdürlüğü Teknik Personelleri tarafından kontrol edilmeye devam ediyor. İlçe Müd. V. Cem Emirzeoğlu “365 çiftçimizin yem bitkisi üretip destekleme için müracaatta bulunduğunu, aynı zamanda kontroller esnasında çiftçilere yetiştiricilik ile ilgili bilgilerin teknik personellerce paylaşıldığı ve yem bitkisi üretiminin arttırılmasının hayvancılık ve münavebe için önemli olduğunu” belirtti. (Haber: Filiz ÖZ)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On