Boztepe’de alınacak 30 işçi kura ile seçildi

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
332 defa okundu.
Boztepe’de alınacak 30 işçi kura ile seçildi

ayar1016belediye-kura-ile-30-isci-aldi-Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, İşkur ile anlaştığı “Toplum Yararına Program “Sözleşmesi kapsamında 30 işçinin işbaşı yapacağını açıkladı

Boztepe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yaptığı “Toplum Yararına Program Sözleşmesi” kapsamında Boztepe Belediyesi’ne ve bazı kurumlara alınacak 30 işçi alımı için başvuru yapan kişiler arasından Noter huzurunda çekiliş yapıldı.
Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın’ın girişimleriyle, Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğü “Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamında Boztepe Belediyesi’nde çalışmak üzere 30 işçiye iş imkânı sağladı. Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepe Noter Yetkilisi Funda Topluca, İŞKUR Kırşehir Şube Müdürü Mehmet Recep Akıllı, İŞKUR Personeli Bektaş Altuntaş’ın katılımıyla Boztepe’de düzenlenen işçi belirleme programı kapsamında 30 işçi için Boztepe Belediyesi’nde kura çekimi yapıldı.
Proje ile iş bulan ve yaklaşık 8 ay çalışma imkânı bulacak olan işçiler, Boztepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bağlı park bahçe düzenlemesi, kamusal alt yapımının yenilenmesinde, ağaçlandırma çalışmasında, çevre temizliğinde ve diğer işlerde görev alacak. İŞKUR Şube Müdürü Mehmet Recep Akıllı yaptığı açıklamada, işsizlerin çalışma yaşamından uzun süre ayrı kalmalarını engellemeyi amaçlayan “Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamındaki çalışma süresinde değişiklik yapıldığını söyledi. Yapılan yeni düzenleme ile İŞKUR, İşgücü Uyum Hizmetleri Yönetmeliğinde Toplum Yararına Çalışma Programı’nda yararlanma süresi ve yararlanma şartlarının yeniden düzenlendiğini belirten Temel, düzenleme ile Toplum Yararına Çalışma Programına katılan bir işçinin, 1 yıl içerisinde 8 ay boyunca aynı ve değişik çalışma programlarında çalışabileceğini, bu imkânında işçiler için son derece önemli olduğunu kaydetti.
Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, kurayı gerçekleştiren Boztepe Noter yetkilisine, İŞKUR Şube Müdürü Mehmet Recep Akıllı ve İŞKUR personeline teşekkür etti, “İlçemizde bulunan geçlerimize böyle bir iş imkânı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca iki etap İŞKUR kapsamında 26 Ekim tarihinde 6 ay boyunca çalıştırılmak üzere 25 kişi daha iş kur kanalıyla Belediyemizde çalışacak. Böylece toplamda 55 gencimize İŞKUR kanalıyla iş imkânı sağlamış olacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN