Boztepe Kızılay’ın Güçlü Kolu

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
371 defa okundu.
Boztepe Kızılay’ın Güçlü Kolu

thumbs_b_c_2f70ebde03914b1a9e77c850473a90f4Boztepe ilçesi ve köylerinde 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla Gazi Osman Öztürk Ortaokulu, Mehmetçik İlkokulu, Ali Ağaoğlu Anaokulu, Boztepe İmam-Hatip Ortaokulu ve Yeni Doğanlı İlköğretim Okulu’nda aşure dağıtımı yapıldı.
Okullarda oluşturulan Kızılay Köşesi ile sınıflarda Kızılay Kolu Başkanları Seçimi yapılırken, Kızılay Tanıtım Dergisi ile kitap, bayrak ve balon dağıtımı gerçekleşti.
Boztepe ilçesi Sevgi Çarşısı’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere ve vatandaşlara da malzeme ve giysi dağıtılarak, destek olunuyor.
Türk Kızılayı Boztepe Şube Başkanlığı, Türk Kızılayı’nın faaliyetleri ile ilgili öğrencilerin, internet üzerinden Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüşmelerini sağladı.
Kervansaray Dağı’nda Boztepe yolu güzergahında bulunan Zehratül Kübra Çeşmesi’nin çevre temizliğinin Kızılay’ın öncülüğünde gönüllü öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapıldığı bildirilirken, çevremizi koruma noktasında daha duyarlı ve bilinçli olmaları gereken yetişkinlerin yaptığı kirlilik çocuklar tarafından temizlendi. Kızılay’ın öncülüğündeki gönüllü öğrenciler, 7 torba şişe 5 torba naylon 5 torbada kağıt toplarken, mesire bölgelerinin korunmasında ebeveynlerin daha duyarlı olmalarını istediler.
Türk Kızılayı Boztepe Şube Başkanı Halil İbrahim Oflaz, farkındalık oluşturmak için yaptıkları bu faaliyetin herkese örnek olmasını istediklerini belirterek, çevreye duyarlı gönüllülere Boztepe çöreği ve çemen ikramında bulunduklarını söyledi.
29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla Kırşehir’in Boztepe ilçesinde yapılan etkinliklere katkılarından dolayı Boztepe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü başta olmak üzere öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Türk Kızılayı Boztepe Şube Başkanı Halil İbrahim Oflaz, “Türk Kızılayı olarak toplumsal manadaki insan odaklı sosyolojik yapıya hitap eden her türlü çalışmaya destek vereceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN