BOZTEPE HASAT FESTİVALİNDE KADINA ŞİDDET’E DİKKAT ÇEKİLDİ

26 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
28458 defa okundu.
BOZTEPE HASAT FESTİVALİNDE KADINA ŞİDDET’E DİKKAT ÇEKİLDİ

BOZTEPE 8. GELENEKSEL HASAT FESTİVALİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

BOZTEPE HASAT FESTİVALİNDE KADINA ŞİDDET’E DİKKAT ÇEKİLDİ

Boztepe 8. Geleneksek Hasat Festivali hem Boztepelilerin hem de yakın il ve ilçelerden gelen halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Uzun yıllar sunum tecrübesiyle festivallerde yer alan Gonca Ertuğrul’un Nazım Hikmet Ran’ın Davet şiirini okumasıyla start aldı.

Gerçekleştirilen Boztepe 8. Geleneksek Hasat Festivaline, Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan,  Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları; Başar Altuntaş, Nuri Ayaz, Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar, Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Kırşehir Eski Belediye Başkanı İbrahim Öz, Birleşik Kamu- İş Federasyonu Genel Basın Yayın Sekreteri Levent Akça, Kırşehir Öğrenim Gençliği Derneği Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Yanık, CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, CHP Mucur İlçe Başkanı Mesut Ayak, Akpınar CHP İlçe Başkanı Orhan Ercan, Boztepe İlçe Başkanı Osman Mutlu, Hava- İş Sendikası Başkanı Yasin Özer, Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Eski Belediye Başkanı Ve Kırşehir Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır Ankara Şoförler Odası Başkanı İzzet Yıldırım, Noterler Derneği Başkanı Rıfat Ertem, Kırşehir Dernekler Başkanı Orhan Aydın, Kır-Der Kadın Kolları Başkanı Gül Koyuncu, Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, Boztepe Ziraat Odası Başkanı Osman Yayla’da yer aldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere ilk konuşmayı gerçekleştiren Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, konuşmasında şunları kaydetti; ”Birlik ve beraberliği en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde sosyal dayanışmayı ve kaynaşmayı amaç edinerek böyle bir etkinlik düzenlemiş olduk. 31 Mart 2019 seçimleri sonrası verdiğimiz vaatleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaktayız.  Göreve gelir gelmez çalışmalara başladık. İlçemizin sorunlarını ellimizden geldiği ve maddi imkânlarımız ölçüsünde çözmeye gayret ettik.

100 GÜNDE 400 BİN TL TASARRUF

Bu arada bilmenizi istediğim bir konu var. Bunu kimseyi karalamak kimsenin arkasından konuşmak için yapmıyorum. Sizin bilmenizi istediğim bir konu belediyemizi devraldığımızda kısıtlı ve dar bir bütçe ile karşılaştık. Borç çok yüksekti. Bunu bahane etmedik, belediye personeliyle elimizden geldiğince çalışarak ciddi bir şekilde tasarruf etmeye başladık. Bununda sonuçlarını aldık. 100 gün zarfında, 400 bin TL tasarruf ederek borcumuzu düşürmeye başladık. Tabi bunlarla yetinecek değiliz. Çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz.  Tüm bu olumsuzluklara rağmen hizmet etmeye devam ettik. Belediye garajlarının bakım ve onarımı, çevre düzenlemesi, park ve bahçelerin temizliklerini bakımlarını yaptık.  İlçemizin Sivri yolu üzerindeki 2 kilometrelik içme suyu yenileme hattını yaptık.  İlçemizdeki 3 buçuk kilometrelik kanalizasyon hattının yenileme çalışmasını yaptık. Yakın zamanda bitmek üzere olan arıtma tesisini devralacağız. İlçemizdeki arazi yollarındaki çeşmelerin bakımını ve onarımını yaparak sizlerin hizmetine sunduk ve bu çalışmalara devam edeceğiz. Belediyemize ait olan ve atıl durumda olan eski öğretmen evinin tadilatını yaparak Belediye Misafirhanesi olarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Şehitlerimizin isimlerini vermiş olduğumuz parkları yeniden düzenledik. Tabelaları değiştirerek Şehitlerimize ve ilçemize yakışır hale getirdik. Kırşehir’in en güzel yerlerinden biri olan Boztepe Kalesini imkânlar dâhilinde düzenleyerek siz Boztepeli hemşerimize hizmet etmek için çalışıyoruz. En kısa sürede tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız. Bizler sizinle hep birlikte güzel bir yola çıktık. Sokaklarımızla, parklarımızla, spor faaliyetlerimizle,  kültür sanat projelerimizle,  kısacası yaşanabilir bir Boztepe için projelerimizle hep beraber devam edeceğiz. Bu yolda sorgusuz sualsiz bizimle yürüyen destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Boztepe Belediye Başkanı Takan, çiftçinin yaşadığı sorunları anlattı. Bu süreçte yalnız olmadıklarını bildiklerini aktaran Takan birliktelikle bu sorunları çözeceklerini söyledi. Takan,” Bilginiz üzere ilçemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Ancak çiftçilerimiz ne de hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız emeklerinin karşılığını anlamamakta gider maliyetlerinin yüksek oluşu, değişen iklim, yanlış tarım politikalarıyla biz çiftiler zor bir süreçten geçmekteyiz. Bunun için yetkililerin çiftçi ve hayvancıların şikâyetlerin göz önüne almayı ve talepler karşılanmalı. Sayın milletvekilimizin bu konuyu takip edeceğine inanıyorum. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’a ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Park ve bahçeler konusunda bizden yardımlarını esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar’a Genel Sekreter Salim Çağlar’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.”

KADINA ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE HAYIR..!

Kırıkkale’de yaşanan Emine Bulut cinayetinin ardından bu konudaki tepkilerimizi daha net bir şekilde göstermemiz gerekir. Rahmetli Emine Bulut’un hunharca katledilmesi karşısında milletçe derin bir üzüntü yaşıyoruz. Bütün kadın cinayetleri aynı üzüntüyü oluşturuyor. Bugün karşı karşıya kalınan görüntünün milletimizde haklı infial yaratması, bir annenin çocuğunun gözleri önünde hayatını kaybetmesi hepimiz için tarifi olmayan büyük üzüntü kaynağı olmuştur. Kadına şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bu konuda üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız.

Evladının gözleri önünde ‘Ölmek istemiyorum’ diyen bir kadın ve ‘Anne lütfen ölme’ diyen bir çocuk. Sözün bittiği yerdeyiz. Bu katliamı kınıyor, bu caniyi önce bu dünyadaki adaleti sağlayan kurumlarımıza ve asıl önemlisi de ilahi adalete Yüce Allah’a havale ediyoruz.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER BİRLİK BERABERLİĞİ ARTTIRIR

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu tür etkinlikler ülkenin aslında bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine bir vesiledir. Çünkü sosyal ve kültürel faaliyetleri olamayan bir ülkenin bağımsızlığı da olmaz, toplumsal bütünlüğüne olmaz. Biz Kırşehir Belediyesi olarak, bölgemizde hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan tüm ilçelerimiz ve komşu illerin ilçelerine örnek belediyeciliği ve kardeşliği aşılayacağız. Eylül’ün 25’inde büyük üstat Neşet Ertaş’ın ölüm yıl dönünü, 16’sında Ahi Evran’ı anma etkinliklerimiz var, hepinizi davet ediyorum Çünkü kadim bir şehrin temsilcileriyiz. 5 bin yıllık tarihiyle Horasan Erenlerinin merkezi olan Kırşehir, birleştiriciliği toplumsal birliği yerine getirmek zorundadır. Biz Kırşehirliler bu görevi yerine getireceğiz ve örnek belediyeciliği Türkiye’ye göstereceğiz. Geldiğimiz noktada ülkemizin bu tür sevgiye, hoşgörüye, barışa, dostluğa ihtiyacı var.”

“BOZTEPE İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Festivallerin birlik ve beraberlik için çok önemli olduğunu belirtti. Kırşehir’in bu birlik ve beraberliği büyük ölçüde bunu başardığının altını çizen İlhan hedeflerinin bunu tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz diyen Vekil İlhan açıklamalarında şunları aktardı;” Değerli Boztepeliler ben de sizden biriyim ve çok değerli Kırşehirliler yine sizden biriyim hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 8. Geleneksel Hasat Festivali’ne de hepiniz hoş geldiniz. Festivaller, dostluk, kardeşlik ve birlik demek. Kırşehir’de, ağustos ayında 10 tane festival düzenlendi ve bizler birlik içerisinde bu festivallere katıldık. Bu gösterdi ki Kırşehir’de bu güzel havayı yakaladık, inşallah tüm Türkiye’ye de bu güzel havayı yakalatacağız.”

          “İSTİHDAM YARATACAĞIZ”

Kırşehir ilinin son zamanlarda yaşadığı doğal afetlere dikkat çeken İlhan, Kırşehir halkı için elinden gelene yapacağın söyledi. İlhan, ”Hasat için aynı güzel şeyleri söyleyemeyeceğim. Temmuz ayında çok ciddi bir dolu yağışı oldu. Boztepe, Mucur, Kaman’dan çiftçilerimizi beni aradılar ve sorunlarını bana aktardılar. Mecliste o dönem çalışıyordu ve sizlerin sorunlarınız mecliste dile getirdim. Aynı şekilde bir soru önergesi de verdim fakat ne yazık ki 40 gündür bekliyoruz Tarım Bakanından herhangi bir cevap alamadık. Ziraat Odası başkanıyla görüştük, o da bize çiftçilerin zor durumda olduğunu söyledi.  Çiftçi borçlarının ertelenmesini istediklerini belirttiler biz bu konunun takipçisi olacağı ve elimizden geleni yapacağız.  Belediyeyi aldık bizden hizmet bekliyorsunuz. En kısa sürede yollarınızı yapacağız, sokaklarınız ve parklarınızı yapacağız.  İzmir’den arkadaşlarla görüştük kooperatifleşme çalışmaları yapacağız.  İstihdam yaratacağız. “dedi.

FESTİVALDE KADINA ŞİDDET OLAYLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Takan, Kırıkkale’de Emine Bulut’un öldürülmesi ile ilgili derin üzüntü duyduğunu belirtti. Takan,” Sevgili kadınlarımız, analarımız, bacılarımız… Biliyorsunuz yakın zamanda Kırıkkale ilinde yaşanan ve bizleri derinden sarsan Emine Bulut olayı hepimizi sarstı. Bu vahim olayın son olması dileğiyle kadına şiddeti kınıyor ve bu üzücü olayın bir daha tekrarlanmamasını diliyorum. Ey Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil omuzlar üstünde yükselmeye layıksın. Sözlerini hatırlatarak hiçbir anamızın, kız kardeşimizin şiddete maruz kalmayacağı bir dünya diliyorum. “dedi.

Ekicioğlu, ”Kırıkkale’de meydana gelen ve hepimizi sarsan Emine Bulur olayına baktığımızda Türkiye’nin nereye gittiğini görebiliyoruz. Oysa biz hoşgörü kültürünü, incinsen de incitmeyeceksin anlayışını hep birlikte Kırşehir’den aşılamak durumundayız. “diyerek kadına şiddete dikkat çekti.

Metin İlhan, bu şiddete en büyük etkenin siyasetçilerin kullandıkları dilin etkili olduğunu ve parti olarak kadına şiddet olaylarını azaltmak için çalışmalar yapıldığını belirtti. İlhan,” Memleketin gidişatı görüntü itibariyle çok kötü gözüküyor. Ekonomik kriz ve işsizlik almış başını gitmiş. Biz siyasetçilere bu dönemde çok şey düşüyor. Bizim artık daha hoşgörülü bir dil, insanı bir dil kullanmamız gerekiyor. Çünkü biliyoruz ki bu kadın cinayetlerinde ve sağlık çalışanlarına yönelik olan şiddette en önemli etken siyasilerin kullanmış oldukları dildir. Kadına şiddet konusunda meclise bir yasa teklifi getirdik fakat Ak Partili bir kadın milletvekili mükemmel bir konuşma yaptı. Bizde çok etkilendik bu yaşananın geçeceğini düşündük ancak oylama yapıldığında AK partili kadın milletvekili hayır verdi çok şaşırdık.” Diye belirtti.

Festivale katılamayan CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun telgrafla teşekkürlerini iletti.

TÜM PROTOKOL SAHNEYE ÇIKARAK MİSAFİRLERE EŞLİK ETTİ

Festivalde Emel Taşçıoğlu, Mustafa Özaslan ve Grup Çığ, Umut Yoldaş ve Ekibi, Fazıl Batı ve Ekibi Boztepelilere görsel şölen yaşattı. Festivalden memnun olan misafirler şarkılara, türkülere eşlik etmenin yanı sıra oyun havaları ve halay eşliğinde alkışlayarak keyifli bir gece geçirdi.

Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’a ve Kırşehir Belediye Başkan’ı Selahattin Ekicioğlu’na plaket taktim etti.

(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On