Boztepe’de Festival Coşkusu

21 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1007 defa okundu.
Boztepe’de Festival Coşkusu

Boztepeliler ve Kırşehirliler 7. Hasat Festivalinde Ankaralı İBOCAN’la keyifli saatlere sahne oldu

Boztepe Festival Coşkusu

Boztepe Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen hasat festivallerinin 7.’si gerçekleşti.

Boztepe’de 7.ncisi gerçekleşen Hasat Festivali açılış törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın yanı sıra Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Kırşehir İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Kırşehir Garnizon Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, il ve ilçe daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehteran Bölüğü eşliğinde yapılan yürüyüşle başlayan festivalde tören alanına gelen bürokratlar davul-zurna ekibi ve yöresel halk oyunu ekipleri tarafından karşılandı. Festivale gelen misafirler davul zurna ekibiyle karşılanırken ev sahipliğini yapan Boztepe Belediye başkanı Ramazan Aydın misafirleri karşıladı.

Boztepe Meydanı’nda yapılan şölene katılan misafirlere ve bürokratlara yöresel yemek ikramı yapıldı.

Yemeğin ardından festival alanına geçen protokol burada vatandaşları selamladı. Ardından açılış konuşması yapan Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepelilerin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde dayanışma ve kaynaşmanın hedeflendiğinin altını çizdi.

Başkan Aydın konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: “ Sayın milletvekilleri, çok kıymetli İl başkanları ve ilçemiz protokolü, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları ,basınımızın güzide mensupları! Görevimize başladıktan bu yana Hasat Şenliği’nin şu anda 7.’sini gerçekleştiriyoruz. 2 sene yapamadık. 1.’si Soma’da ki faciadan dolayı, 2.’si ülkemizde ki terörlerden dolayı. Her sene olduğu gibi bu senede büyük bir coşkuyla geçeceğini ümit ediyorum.

Boztepe’de verimli topraklar sonucu tarım ve hayvancılık ilerlemektedir. Bu ilerleme Belediye olarak, kendi şahsi davranışlarımız ve teşkilat olarak gösterdiğimiz ilgiden dolayıdır. Ve en çokta isteğimiz üzerinde 7 yıldır çalışılan sulama hattı projesi. Çifçimiz dört gözle bu projeyi bekliyor. Sulu tarıma geçtiğimizde ilçemizin daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe olacağına inanıyorum. Bu uygulama geçen seneden itibaren 3.000 dönüm arazide sulu tarımla sulanıyor. Bu sulu tarıma geçtiğimizde çeşitli ürünler ekebiliyoruz. Sadece pancar değil buğday arpa gibi çeşitli ürünleri de Boztepemiz şu anda ekiyor. Sayın Valimizden ricamız ‘Yamula Barajı’nın’ hızlandırılması. Boztepe olarak dört gözle bu projenin tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Hasat festivaline katılan herkese teşekkür eden Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepelilerin her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunu belirterek geceye gelenlere eğlenceli saatler diledi.

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın’ın ardından konuşma yapan Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, binlerce yıldır tarım yapılan Anadolu topraklarının büyük bir berekete sahip olduğunu belirtti.

  1. Hasat Festivali’nin hayırlı olması temennisinde bulunan Milletvekili Mustafa Kendirli konuşmasında şunları kaydetti; “Çok değerli hanımefendiler ve beyefendiler çok kıymetli hemşerilerim öncelikle sizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.
  2. Boztepe hasat festivaline hepiniz hoşgeldiniz. Toprağın işlenip hazırlanmasından ve en son hasadına kadar olan bü süreçte hasadımızı bütün Kırşehir olarak yaptık. Her sene düzenlendiği gibi bu senede gelenek haline gelen “Hasat Şenliği” 1 yıl boyunca verilen emeğin karşılığında halkın alın teri döktüğü ve emeklerinin karşılığını aldığı dönem. Sayın Boztepe Belediye Başkanımız Ramazan Aydın’ın da belirttiği “Yamula Barajı” üzerinde çalışmalarımız sürmektedir. Biz Ak Parti iktidarı olarak 16 yıldır çok güzel çok ciddi işler yaptık. En kısa sürede de Yamula Barajı Sulama Projesi hizmete geçecektir. Bu projeyle çiftçilerimizin refah seviyesi artacak bu proje sayesinde köylülerimiz üretime katkı sağlayarak tarımsal faaliyetlerde bulunacaklardır. Ürün çeşitliliği dışında çok hesaplı ufak faizler yaparak çiftçimizin çalışmasını daha da kolaylaştırmak için çok çalışmalar yaptık, emekler verdik. Tabi ürün üretimini hızlandırdı.

Boztepe tarım ve hayvancılık kentidir. İnşallah daha zengin bir ilçe haline de gelecektir. İlçemiz olarak sadece tarımda değil hayvancılıkta da ilerlemeler kat ediyoruz. Atadan bildikleri işleri burada işleyerek verim sağlıyorlar. Mesela et entegre tesisimizle bunun çalışmalarına biz başladık en kısa sürede eti bile kendimiz üreteceğiz inşallah. En kısa sürede istişarelerle ilçelerimiz için çalışmaları konuşacağız. Türkiye için yeni bir süreç başladı bu süreçte yapacağımız yatırımları, projeleri daha da hızlandıracağız diye umut ediyoruz. Son olarak 1 sene boyunca emeği geçen ve bu festivali düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Bir yıl boyunca verilen emeğin karşılında halkın alın teri döktüğü ve emeklerini aldığını söyleyen Mustafa Kendirli son olarak şunları kaydetti:  “Allah dirliğimizi, birliğimizi bozmasın inşallah. Aramıza nifak sokmaya çalışanlara da Allah fırsat vermesin. Tekrardan hasat Festivaline katılan herkese iyi eğlenceler diliyorum.”

Ardından bir konuşma yapan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bu toprakların bereketli olduğunu üretimde daha çok verim alınması gerekiyor. İnanıyorum ki üreticimiz ve çiftçimiz  emeklerinin karşılığını en güzel şekilde alacaklar. Ülkemizde tarım sektörü, ülkemizi zenginleştirmek, refahı artırmak ve istihdamı genişletmek açılarından önemlidir. Çiftçimiz, ektiklerinin meyvesini düzenlenen bu festivalle birlikte şölen havası içerisinde alacaktır. Yamula Barajı üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda yamula barajı sulama projesi hayata geçecektir. Bu sayede tarımın bel kemiği üreticilerimiz ve çiftçilerimiz rahata kavuşacaktır”

Boztepe ilçesinde 7. si düzenlenen Hasat Festivali, yerel sanatçılar, Ankara yöresi ekipleri ve Ankaralı İBOCAN’ın yer almasıyla son buldu. Vatandaşlar Ankaralı İBOCAN ile müzik keyfini doruklarda yaşayarak İBOCAN’a türkü ve oyun havalarında eşlik etmeleri de objektifimizden kaçmadı.

Ankaralı İBOCAN 40 Arena Gazetesi Muhabirine yaptığı özel açıklamalarda ise şunları kaydetti; “Kırşehir’i, Kırşehirliyi ve Boztepe’yi çok seviyorum. Ozanlar diyarı şirin Kırşehir’in Boztepe ilçesinde böyle bir organizasyona dahil olduğum için çok mutluyum. Buraya sevenlerimle buluşmaya onlarla beraber eğlenmeye geldim. Atmosfer çok güzel sahne karşısında beni heyecanla bekleyen insanlar var. Bu organizasyonda emeği geçen Boztepe Belediyesi 7. Hasat Festivali’ni gelenekselleştiren Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

(Haber: Didem CEYLAN)

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On