Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın’dan engelsizlere ilgi

3 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1385 defa okundu.

ramaKırşehir Engelsiz Yaşam Merkezi üyelerinden Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın’a ziyaret

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Kırşehir Engelsiz Yaşam Merkezi üyelerini Boztepe’de ağırladı.

Kırşehir Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kalan üyeler, engellilerin sosyalleşmesi, arkadaşlarıyla paylaşımlarda bulunması ve eğlenceli vakit geçirmeleri için Belediye Başkanı Ramazan Aydın’ın,  öncülüğünde Boztepe’ye gelerek hoş ve güzel bir gün geçirdi.

Engelliler, Belediye Başkanı Ramazan Aydın’ı makamında ziyaret etti ve kendilerine yapılan ikramların ve hediyelerin ardından, Başkan Aydın’a kendilerinin yapmış oldukları bir adet tepsiyi hediye ettiler. Belediye Başkanı Ramazan Aydın da bu hediye karşısında duygulanarak gelen misafirlerinize tek tek teşekkür etti.

Yapılan ikramların ardından Belediye Başkanı ve Engeliz Yaşam Merkezi’nden gelen misafirler Boztepe’yi gezdiler.

Boztepe Kalesi’ne çıkan ve buradaki güzel görünümü hatıra fotoğrafları ile ölümsüzleştiren misafirler kendileri için hazırlanan öğle yemeği ve yapılan ikramlar ile burada gönüllerince eğlenerek güzel bir gün geçirdiler.

Belediye Başkanı Ramazan Aydın da yemekten sonra bir konuşma yaparak her insanın bir engelli adayı olduğunu hatırlattı ve engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için çeşitli çalışmalar içerisinde olduklarını kaydetti.

Başkan Aydın, Belediye olarak engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için çaba sarf ettiklerini ve bundan sonrada sarf edeceklerini söyledi.

İlçe Kaymakamlığı görevine vekâleten bakan  Mucur Kaymakamı Arif Yalçın’a da yapmış oldukları bir adet tepsiyi hediye ettiler.

Toplum Yararına Program

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Boztepe Belediyesi’nde çalışacak 20 işçinin kuraları çekildi.

Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğü Toplum Yararına Program kapsamında Boztepe Belediyesi’nde çalışmak üzere 20 işçiye iş imkânı sağladı.

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepe Noter Yetkilisi Funda Topluca, İŞKUR yetkili personellerinin katılımıyla Boztepe’de düzenlenen işçi belirleme programı kapsamında 20 işçi için Boztepe Belediyesi’nde kuraları çekildi.

Proje ile iş bulan ve yaklaşık 8 ay çalışma imkânı bulacak olan işçiler, Boztepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bağlı park bahçe düzenlemesi, kamusal alt yapımının yenilenmesinde, ağaçlandırma çalışmasında, çevre temizliğinde ve diğer işlerde görev alacak.

İŞKUR yetkili personellerinin yaptığı açıklamada, işsizlerin çalışma yaşamından uzun süre ayrı kalmalarını engellemeyi amaçlayan Toplum Yararına Program kapsamındaki çalışma süresinde değişiklik yapıldığını söyledi.

Yapılan yeni düzenleme ile İŞKUR, İşgücü Uyum Hizmetleri Yönetmeliği’nde Toplum Yararına  Programı’nda yararlanma süresi ve yararlanma şartlarının yeniden düzenlendiğini belirten temel, düzenleme ile Toplum Yararına  Programına katılan bir işçinin, 1 yıl içerisinde 8 ay boyunca aynı ve değişik çalışma programlarında çalışabileceğini, bu imkânında işçiler için son derece önemli olduğunu kaydetti.

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın da, kurayı gerçekleştiren Boztepe Noter yetkilisine, İŞKUR Şube Müdürü ve personeline teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN