Bozlağın Yeni Sesi: Candemir Akgün

25 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
492 defa okundu.
Bozlağın Yeni Sesi: Candemir Akgün

DSC_2240

 

 

Merhum Neşet Ertaş Hayranı Olan Müzisyen Candemir Akgün İlk Albümünü Çıkartacak

 

Merhum Bozlak ustası Neşet Ertaş’ın hayranı olan Candemir Akgün bozlak türkülerden etkilenerek albüm çalışmalarına başladı.

Müzisyenliğe Neşet Ertaş’tan etkilenerek başladığını 40 Arena Gazetesi muhabirine anlatan Candemir Akgün: “Bu mesleğim Neşet Ertaş’a olan hayranlığımla başladı.Neşet Ertaş’ın Şirin Kırşehir kasedini doğduğumda göbeğime koymuşlar. Kulağım oradan almış. Ben 5 yaşından beri müzikle uğraşıyorum.”dedi.

İl çıkartacağı albümde 8 Parçanın Tük Halk Müziği Eseri olduğunu ifade eden Candemir Akgün,” Çıkartacağım albümde 8 tane Türk Halk Müziği olacak. 8 tane söz müzik kendime ait olan parçam var. Allah izin verirse 2 tane Neşet Ertaş üstadına yapacağım. İnşallah albümümüz mayısın sonlarına doğru çıkacak. Benim asıl mesleğim Anaokulu Öğretmenliği ama ben sevdiğim için bu meslekle uğraşmaya başladım. Biz sürekli düğünlerdeyiz, konserlerdeyiz, programlardayız. Albümle daha aktif hale geleceğim. Albüm sanatçının kimliği. Albüm olmayınca olmuyor.  Bu benim yıllardır kurduğum bir hayal aslında ama her şey bir anda olmuyor. Birde nasip diyelim.” diye konuştu.

“Yeni Albümün Mayıs Ayında Piyasaya Girmesi Bekleniyor”

Müziğin bir duygu olduğunu ifade eden ve mayıs ayında albümünün piyasaya çıkmasını bekleyen Akgün, Arena Gazetesi muhabiri Aslıhan Buyruk’a şöyle konuştu;

” Bir şeyi çok istiyorsun ama ulaşamıyorsun bir anda. 2 sene önce başladım albüm çalışnalarına. Tabikii yükseklerde değil gözüm. Amacım sadece sesini duyurmak. Eserlerimi bestelerimi insanların duymasını istiyorum. Ben buradayım demem lazım. Bestelerimizi duyguyla ve aşkla yazıyorum. Duygu yoksa robotsundur bence. Ezbere hiçbir zaman bir şey olmaz. Müzik duygudur. Kendi yazdığım bestelerde esinlediğim şeyler doğa, yar aşkından esinlendim. Neşet Ertaşın dediği  beste gönüle yazılır. Dediğimiz gibi mayısın 20’si gibi piyasaya albümümüz girecek. Allah izin verirse klipte hazırlanacak. Kırşehir’de bir tanıtım yaparız, CD geldiğinde bir imza günü yaparız.Belediye ile görüştük bir konser yaparız. Kırşehir zaten desteğini esirgemiyor.  Albüm çalışmalarına başlamada önce daha aktif bir insandım. Çalışmalar başlayınca biraz mütevazi oldum kabuğuma çekildim ama bundan şikayetçi değilim. Benim asıl amacım türkülere, bozlaklara sahip çıkmak. Neşet Ertaş kültürü ölüyor. Bazı sanatçılarımız yaşattığını sanıyor ama Neşet Ertaş parçalarının orjinali kalmıyor. Neşet Ertaş kokusu ölüyor. Bozlaklarımız bozlak gibi, türkülerimiz türkü gibi, oyun havalarımız oyun havası gibi söylenmiyor. ”

 

 

 

HABER: ASLIHAN BUYRUK

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN