“BOZKIRIN SESİ GAZETESİ” YAYIN HAYATINA BAŞLADI

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
561 defa okundu.
“BOZKIRIN SESİ GAZETESİ” YAYIN HAYATINA BAŞLADI

bozkırın sesi gazetesiii

Amacı ve hedefi, Kırşehir’deki hemşehrilerimizle Kırşehir dışındaki hemşehrilerimize köprü görevi yapmak olan, “BOZKIRIN SESİ GAZETESİ” 7 Eylül 2015 tarihinde  birinci kalite baskısı ve renkli sayfaları ile yayın hayatına başladı.

 

Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı ve Kırşehirspor Yönetim Kurulu Üyesi, Radyo Televizyon programcısı Ünal KAYA tarafından yayın hayatına merhaba diyen “BOZKIRIN SESİ GAZETESİ” ilk sayısında birinci baskısında 5.000 adet ikinci baskısında 5.000 adet basılarak toplamda 10.000 adet gazeteyi hemşehrilerimizle buluşturdu.

Ayda bir kez çıkacak olan gazetenin amacı kültürel, sosyal tanıtımlı haberlere yer vererek Kırşehir ve çevresini bütün dünyaya tanıtmak.Dünyanın her yerine gönderilen gazetenin diğer bir özelliği de bilmediğimiz tanımadığımız hemşehrilerimizi buradan tanıtıp, görev aldığımız veya seyahat ettiğimiz yerlerde bulunan kendi insanlarımızla kaynaşarak birlikte olmaktır.

Ağırlıklı Kırşehir haberlerine yer veren gazete, bulunduğu coğrafi bölgedeki illerimizin de haberlerini yaparak bölge bütünlüğüne hizmet etme gayretine girmektedir.

Yıllardır televizyon ekranında Kültürel programlar yapan Ünal KAYA’nın neden bu gazeteye ihtiyaç duyduğunu şu cümlelerle ifade etti:”Anadolu insanı her yerde üvey evlat muamelesi görüyor, kültüre sahip olan bizler, ülkenin yönetilmesinde dinamit görevi gören bizler nedense geri planda bırakılanda bizleriz.Görsel basın olarak layıkıyla temsil edilmediğimiz şu ortamda, kendi göbeğimizi kendimiz keserek Anadolu insanımız için var gücümüzle hizmet edeceğiz. Şu an ayda bir çıkacak olan gazetemiz ilerleyen zamanlarda daha kısa süreli yayınlar yapmasını planlıyoruz.Yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 3.000 kişiye posta yoluyla gazete gönderiyoruz, bu sayı daha da artacaktır. Dergi maliyetinin ve ulaşımın zor olması nedeniyle “ KÜLTÜREL TANITIM GAZETESİ” olarak “BOZKIRIN DÜNYADAKİ SESİ” slogonu ile çıktığımız bu yolda daha çabuk, daha etkili bu yolu seçerek yolumuza çıktık, ilk sayıda yoğun ilgi gördük ikinci sayısının çıkmasına hazırlanıyoruz.Haberlerimizi birer birer bizler hazırlıyoruz sizlere daha etkili haber sunma gayretine giriyoruz.Allah utandırmasın herkese yoğun ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN