BOZKIRA BAHAR GELDİ

31 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
67 defa okundu.
BOZKIRA BAHAR GELDİ

BOZKIRA BAHAR GELDİ

25 Yıl sonra gelen başkanlık. 2 dönemdir Belediye başkanlığını sürdüren Yaşar Bahçeci 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerini kaybetti. Tüm Türkiye’de sandık başına giden vatandaşlar gibi Kırşehir’de de sandık başına giden Kırşehir halkı değişim diyerek Selahattin Ekicioğlu’na oy verdi. Kırşehir halkı Selahattin Ekicioğlu ile yola devam etme kararı aldı. Açılan sandıklardan farkla kazanan Kırşehir’in yeni Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, vatandaşlar tarafından sevgi seline tutuldu. Kırşehir’de büyük çoğunluğu açılan sandıkların ardından sokaklara dökülen Cumhuriyet Halk Partililer 25 yılın ardından büyük bir sevinç gözyaşları döktü.

25 YIL SONRA GELEN BAŞKANLIK

1994 Yılında Dr. Cahit Gürses’in başkanlığından bu tarafa kazanamayan Cumhuriyet Halk Partisi 25 yıl sonra Selahattin Ekicioğlu ile tekrar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Kırşehir’de Millet İttifaklı ile seçime giren Cumhuriyet Halk Partisi sandıklarda oy patlaması yaptı.

Millet İttifakının adayı olarak seçime giren Selahattin Ekicioğlu oyların yaklaşık %43’lük kısmını alarak resmi olmayan verilere göre Kırşehir’in yeni belediye başkanı oldu.Mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci %35 , MHP adayı Onur Köksal ise %20 oy oranı aldı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com