BORSA’DAN TÜRKMENLERE YARDIM…

2 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
279 defa okundu.
BORSA’DAN TÜRKMENLERE YARDIM…

DSC_7387  Geçtiğimiz Günlerde Bayır-Bucak Türkmenleri İçin Kırşehir’den 9 TIR Ahi Duası İle Yola Çıktı.

Kırşehir Valiliğince 4 Ocak tarihinde başlatılan yardım kampanyasına Ticaret Borsası’da 1 tır dolusu yardımla katkıda bulundu.

Kırşehir Valiliğince başlatılan “Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası”na aralarında Ticaret Borsasının da bulunduğu 9 tır yardım yerlerine ulaştı.

Yapılan yardımlara ilişkin olarak bir konuşma yapan Yardımsever Vali Necati Şentürk, “Kırşehir halkının kendi ihtiyacı varken elinde ne varsa bir başka muhtaç olana bağışlamasının dinimizde ve kültürümüzde çok mühim bir cömertlik tarzı olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Ahiler Diyarı ve Ahiliğin genel merkezi olan Kırşehir’de kampanya kapsamında toplanan aynî yardımların bir bölümünü daha önce 11 TIR’la Türkmen kardeşlerimize ulaştırmıştık. Bugün de toplanan yardımların bir kısmı daha 9 TIRI ile Valiliğimiz önünden Ahilik törelerine uygun olarak Ahi duaları ile yola çıkarıyoruz. Bu TIR’larla birlikte ilimizden şimdiye kadar 20 TIR malzeme yi Türkmen kardeşlerimize göndermiş olacağız. İnşallah bu yardımlar önümüzdeki günlerde daha büyük ölçüde devam edecektir. Bunun yanı sıra, 17 Şubat 2016 Çarşamba Günü sona ermesini planladığımız kampanya, esnaf odalarımızdan, üniversitemizden ve halkımızdan gelen yoğun talep üzerine 29 Şubat 2016 tarihine kadar uzatılmıştır.” dedi.

Devletimizin ve milletimizin tarih boyunca zulme uğrayanlara yardım etmekten, mazlumlara destek vermekten hiçbir zaman geri kalmadığını ifade eden Vali Necati Şentürk, “Sıkıntı içerisinde bulunan soydaşlarımıza, kardeşlerimize yardım etmeyi kendimize vazife bildik. Kırşehir halkı, 45 gün süren kampanya boyunca kampanyaya çok büyük destek vermiştir. Yardım Hesaplarında bugüne kadar Toplam 744 Bin 497.00 TL toplanmıştır. Kültür ve medeniyetle yoğrulmuş, Ahilerin evlatları Kırşehir halkına, Belediye Başkanlarımıza, kaymakamlarımıza, bütün kamu kurumlarımıza ve sivil toplum kuruluşu yönetici ve üyelerine, iş adamlarına kampanyaya göstermiş oldukları büyük ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yaptıkları yardımları kabul etsin.” şeklinde konuştu.

Toplumun her kesiminin az ya da çok demeden imkanları ölçüsünde kampanyaya destek olduğunu ifade etti.

Ticaret Borsası adına görüşlerini ortak bildiren Meclis Başkanı Süleyman Kaya ve Şaban Çelik ise şunları söylediler “Gerek Kırşehir Valiliğimizin ve gerekse de TOBB ‘nin yapmış olduğu yardım kampanyasına bizde Ticaret Borsası olarak katkıda bulunduk.

Bundan evvel bir çok yere yaptığımız yardımların bir diğerini de Bayır-Bucak Türkmenlerine yapmayı uygun gördük. Bu anlamda duyarlılıklarından dolayı başta Borsa başkanımız Neşet Yavuz başta olmak üzere meclis üyelerimiz ve Borsa da çalışan personellerimizin maddi katkıları sonucu 1 tır dolusu gıdayı Valiliğimiz kanalı ile Türkmen kardeşlerimize ulaştırdık. Yardıma katkıda bulunan tüm meclis üyelerimize ve personellerine teşekkür ediyoruz .”dediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN