“Bizim Bitmeyen Projemiz Kaliteli İnsan Yetiştirmek”

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
256 defa okundu.
“Bizim Bitmeyen Projemiz Kaliteli İnsan Yetiştirmek”

 

thumbnail_2Rektör Karakaya Öğretim Elemanları ile Birlikte Pilot Üniversitenin Yol Haritasını Değerlendirdi

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri ile 14 Kasım 2016 tarihinde Yunus Emre Salonunda kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldi.   Toplantıya Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadir İlhan ile birlikte Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

REKTÖR KARAKAYA “BİZİM BİTMEYEN PROJEMİZ KALİTELİ İNSAN YETİŞTİRMEK”

Toplantıda bir konuşma yapan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin vizyon ve misyonunu paylaşmak için bir araya geldiklerini dile getirdi. Pilot üniversite olarak farklı bir misyon üstlendiklerini belirten Rektör Karakaya, misyon farklılaşması yönünde akademik olarak Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarının da projelerle bu misyon farklılaşmasına destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Farklılaşmanın temelinde öğretim üyelerinin akademik yeterliliklerinin önemli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademik personelin gayret ve yeterli çalışmalarının üniversitenin misyonuna katkı sağlayacağını dile getirdi.

Değişmeyen tek projelerinin “Kaliteli insan yetiştirmek” olduğunu söyleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, birinci amaçlarının eğitim üretip, bulunduğu bölgeye de katkı sağlamak olduğunu belirtti. Öğrencinin ötesine geçemeyen üniversitelerin bilgi üretimi yaptığı söylenemez diyen Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversitelerde üretilen bilgiler sadece sınıflarda kalmamalı, üniversitenin bulunduğu kente hatta ülkeye taşmalıdır. İnsan ihtiyacını gidermeyen aktivite enerji ve zaman kaybıdır.”

Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarından yüksek beklentileri olduğunun altını çizen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Bizim için önemlisiniz, bana projelerle geleceksiniz. Üniversitenin geleceğine katkı sağlayacak ciddi, kayda değer projeler yapmanızı bekliyorum” şeklinde konuştu.

“Siz zümrüt olun, sizi bulan olur” sözleriyle konuşmasını sonlandıran Rektör Karakaya, daha sonra öğretim üyeleriyle bilgi alışverişinde bulundu.

İstişare toplantısı Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarıyla fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN