“Biz Çalışmaktan Asla Yorulmayız”

18 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
265 defa okundu.

thumbnail_ktv1

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya “Kampüste Bu Hafta” Programına Konuk Oldu

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Televizyonunda her hafta yayınlanması planlanan “Kampüste Bu Hafta”  programının ilk canlı yayın konuğu oldu. Yayınlanan programda Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

“PİLOT ROTASINI BELİRLEDİ”

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Ahi Evran Üniversitesi olarak önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, pilot üniversite olmamızın öneminden bahsetti. Ahi Evran Üniversitesinin pilot üniversite olmasının şehre, bölgeye ve ülkemize çok önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Rektör Karakaya, bu konudaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Pilot üniversite olma sorumluluğunun farkında olduklarını dile getiren Rektör Karakaya, gelecek günlerde birçok projenin kamuoyu ile paylaşılacağının altını çizdi.

“AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNİN FİZİKİ PROBLEMLERİNİ TEK TEK ÇÖZÜYORUZ”

Rektör Karakaya, göreve geldiği günden bu yana bir plan çerçevesinde çalışmalarını yürüttüğünü anlatarak, makamda oturarak birçok işin çözülemeyeceğini belirtti. Prof. Dr. Vatan Karakaya, yapılması gereken işleri yerinde ve alanda takip etmenin öneminden bahsederek, “Ahi Evran Üniversitesinin fiziki problemlerini tek tek çözüyoruz.” dedi. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Rektör Karakaya, yıl sonunda birçok inşaatın tamamlanacağının müjdesini verdi.

“TIP FAKÜLTESİNE ÖĞRENCİ ALARAK 10 YILLIK ÖZLEMİ SONA ERDİRDİK”

“Biz Ahi Evran Üniversitesinde ilkleri gerçekleştiriyoruz.” diyerek konuşmalarına devam eden Rektör Karakaya, “Tıp Fakültesine öğrenci alınımı gerçekleştirmek Kırşehir için bir hayal gibi görünüyordu. Biz Tıp Fakültesine 62 öğrenci alarak Kırşehir’in bu hayalini gerçekleştirdik.” dedi.         Göreve geldiği günden bu yana gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam eden bir yönetimin olduğuna dikkat çeken Rektör Karakaya, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Tıp Fakültesi Laboratuvarları ile ilgili de bilgi verdi.

“NEŞET ERTAŞ USTA MEZARINDA RAHAT UYUYABİLİR”

“Biz çalışmaktan asla yorulmayız.” diyen Rektör Karakaya, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesine öğrenci alımının gerçekleştiğini söyleyerek, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin bölgenin gözde fakültelerinden biri olacağını söyledi. Neşet Ertaş Usta’nın mezarında rahat uyuyacağını anlatan Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin bu konuda üzerine düşen her türlü görevi yerine getirdiğini vurguladı.

“AHİLİK DERS OLARAK OKUTULMAYA BAŞLANDI”

Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinde Ahiliğin artık bir ders olarak okutulmaya başladığını müjdesini verdi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahiliğin öneminden bahsederek Ahi Evran Üniversitesinde öğrenim gören her öğrencinin Ahiliği öğrenerek mezun olacağını açıkladı.

“6 ÜNİVERSİTE ORTAK SENATO BİLDİRİSİ İLE TERÖRÜ KINADIK”

Rektör Karakaya, üniversite olmanın sorumluluklarından bahsederek komşu olan Aksaray, Bozok, Erciyes, Kırıkkale ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversiteleri Senatoları ile birlikte ülkemizde yaşanan terör olaylarını Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde kınadıkları bilgisini verdi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN