Bisikletçilerde Hareketlilik Yaşanıyor

20 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.
Bisikletçilerde Hareketlilik Yaşanıyor

 

Üniversite Öğrencilerin gelmesiyle birlikte Kırşehir’de bisiklet satışlarında da artış yaşanmaya başladı

Üniversite Öğrencilerin gelmesiyle birlikte Kırşehir’de bisiklet satışlarında da artış yaşanmaya başladı. İlimiz de bisiklet yollarının fazla olmaması ve zeminin bisiklet kullanımına elverişli olmaması vatandaşların bisiklet kullanmasına olanak sağlamadığından bisiklet kullanmak isteyen vatandaşlar Kent parka akın ediyor.  Bisiklet  satışları ile ilgili görüşlerini paylaşan bisiklet satan esnaflar; “Son yıllarda bisiklet kullanımı artıyor. Gencinden yaşlısına herkes bisiklet kullanıyor. Kimisi sağlık açısından önemli olduğunu düşünerek bunu yapıyor kimisi zevk için kimisi ise işe giderken bisiklet kullanımını tercih ediyor. Kışın çok fazla satışlarımız olmuyor ama yaz dönemine girdiğimiz zaman özelliklede öğrenci kesimi çok ilgi gösteriyor. Işlerimiz yeni yeni açılmaya başladı. Yollardan dolayı bisiklet kullanan müşterilerimiz kullanabildikleri alanları tercih ediyorlar.  Genelde kalın tekerli ve her zemin de kullanıma elverişli olan dağ bisikletleri özellikle geçlerden ve bisikleti spor amaçlı kullananlardan büyük ilgi görüyor. Vatandaşlyar bisikletleriyle hafta sonlarını kırsal alanlarda tur yaparak geçirmekten keyif aldığını belirtiyor. Biz de gelen talep üzerine bisiklet kullanıcılarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandılar.

BİSİKLETE HER KESİMDEN TALEP GELİYOR

Kırşehir’de öğrenci sayısının her geçen sene biraz daha artmasının bisiklet satışlarını olumlu yönde etkilediğini dile getiren esnaflar; “bisiklete olan talebin sadece öğrencilerden olmadığını söyleyerek şu şekilde devam ettiler; Bisiklete her kesimden talep geliyor. Mesela bir baba buraya gelip, çocuğuna da alıyor kendisine de alıyor eşine de alıyor. Aile turu yapıyorlar. Böyle satışlarımız çok oluyor. Bisikleti zevk amaçlı profesyonel olarak kullananlar da var. özellikle öğrenciler kurdukları topluluklarla Kırşehir çevresine bisiklet turları düzenliyorlar. Bu tür müşterilerimiz de her geçen gün artıyor. Bazı memur ve işçiler işlyerine giderken bisiklyet kullanmayı tercih ediyor.  Bisiklet satışlarını sadece öğrencilerle kısıtlamak doğru olmaz. Bisikletin sezonu yaz sezonu biliyorsunuz. 2-3 aydır satışlarda durağan bir seviyedeydik. Şu an havalardan kaynaklı olarak yeni yeni bir hareketlenme mevcut” diye konuştular.

GİYİME DİKKAT EDİLMELİ

Bisiklet kullanırken giyilen giysilerin de son derece önemli olduğunu aktaran Esnaflar; “Herhangi bir düşme anında kullanıcının üzerindeki giysi ve ekipmanların hayati önem taşıyor. Bisiklet kullanırken mutlaka kask ve eldiven takılması gerekiyor. Kask hernhangi bir düşme anında kullanıcının kafasını, ensesini ve yüzünün yan taraflarını korur. Bisiklet kaskları çok hafiftir. Bu yüzden kullanıcıları pek rahatsız etmez. Bisiklet eldivenleri de avuç içlerini korur. Düşme anında refleks olarak avuç içi yere temas eden vücudun ilk noktalarındandır. Ayrıca avuç içinin nasırlaşmasını da önler. Bunun dışında en önemli noktalardan biri de kullanıcıların ellerinin uyuşmasını engeller. Bisiklet kullanırken kilitli pedal ve kilitli özel bisiklet ayakkabısı kullanması gerekiyor.  Bisiklet ayakkabılarının altı serttir. Pedala daha güçlü basmayı sağlar ayrıca bileğin burkulmasını engeller. Kilitli bisiklet ayakkabısı ve pedalı tıpkı kayaktaki gibidir. Tek hamle ile çıkarılabilir. En önemli özelliği ise performansı arttırmasıdır. Çünkü bisiklet kullanırken ayağı yukarı doğru çekerken bile pedala güç uygulanır”

Haber Ayhan Kuru

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On