BİSİKLET KULLANIMI ÖZENDİRİLMELİ

3 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
444 defa okundu.
BİSİKLET KULLANIMI ÖZENDİRİLMELİ

“Türkiye’ de de Gelişmiş Ülkelerde Olduğu Gibi Kullanım Teşviklerinin Artırılması, Bisiklet Yollarının Yapılması, Bilinçli Sürücülerin Trafikte Bisikletliye Saygı Göstermesi  Gerek”..

BİSİKLET KULLANIMI ÖZENDİRİLMELİ

Kırşehir Uzun Çarşı bisikletçi Esnaflarından Emrah İman; “Bisikletin  sadece bir karne hediyesi, ya da çocukların yaz tatillerinde eğlence amaçlı kullandıkları bir araç görülmemesini, Bir ulaşım aracı olarak, hem çevreye hem de insan sağlığına, Hem de enerji tasarrufuna büyük yararları” yönüyle de ele alınmasına dikkat çekiyor..

Kimi sıfır, kimisiyse ikinci el bisiklet satın alıyor. Birinci el alanlar mağazalara uğrarken, ikinci el almak isteyenler ise Bisiklet tamircilerine gidiyor. Şehrimizin birçok alanında bulunan Bisiklet tamircileri, satıcıları ve alıcıları bu alanda buluşuyor. Bütçelerine göre hareket eden vatandaşlar çözümü ya tamirde arıyor ya da uzun soluklu Bisikletlerde.

 “7’DEN 70’E HERKESİN HAYATINA GİRMELİ.” 

Uzun Çarşı Esnaflarından Emrah İman, Bisiklet kullanımının hiçbir zaman azalmayacak bir hobi olduğunu söyleyerek, “Yaşama Büyük Önem Veren Büyükten Küçüğe, Gencinden Yaşlısına Herkes, Bisiklet Kullanımı Hobisini Diri Tutuyor. 20 yıldır bu sektörün içerisindeyim, vatandaşın ilgisi çok iyi de değil çok kötü de değil. Bizim ilerimiz yazın çok daha güzel olur. Kış mevsimi olması nedeniyle şimdi çok rağbet yok ama birkaç ay sonra ilgi daha da artmaya devam eder. Bisiklet Hobisi hiçbir zaman ölmeyecek bir gelenek. Kimi spor amaçlı kullanıyor kimisiyse İşe gelip giderken Bisiklet kullanımını tercih ediyor, yani ihtiyaçtan dolayı. Kısacası 7’den 70’e herkes birçok alanda bisikleti hayatında yer etmiş durumda. Özelliklede Üniversite öğrencilerine kiralayıp verdiğimiz oluyor”

 SATIŞLARIMIZDAN ÇOK TAMİR OLAYI ÇOK FAZLA

Bisiklet kullanımı küçük yaştan başlar öyle devam eder diyen İman, “Bu sektör hiçbir zaman ölmeyecek bir sektör. Bu alışkanlık Küçük çocukta başlar 50-60 yaşına kadar herkesin kullanımıyla devam eder. Bu geleneği sürdüren birçok kişi maddi durumu el vermeyince tamire yöneliyor. Şuanda bizim sıfır satışlarımızdan çok tamir olayı çok fazla”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On