BİSİKLET DAĞITIMI PROTOKÜ İMZALANDI

16 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
136 defa okundu.
BİSİKLET DAĞITIMI PROTOKÜ İMZALANDI

 

 

 

16.08.2016 Halk Sağlığı Müdürü İle Protokol İmzalama (1)Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “. Ankara ve Terme Caddesi Gibi Şehrin Merkezlerinde De Yoğun Bir Şekilde Bisiklet Yolları Yapacağız.”

Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel aktivitelerin arttırılması amacıyla çocukları, gençleri ve belediyeleri kapsayan proje çerçevesinde, Kırşehir Belediyesi 2.000 bisiklet için İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan 13 bin metre bisiklet yolunu, Sağlık Bakanlığı 2.000 adet bisikletle ödüllendirdi. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından telsim edilen bisikletlerin teslim protokolü Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş tarafından imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve Sağlık Bakanlığımızla yaptığımız protokol çerçevesinde 2.000 adet bisikleti protokolle teslim aldık. Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Sağlık Bakanlığımızın bunu yapmadaki amacı egezersiz ve spor yapma alışkanlığını kazandırmak. Sağlık Bakanlığı bisiklet yolu yapan belediyelere böyle bir destek veriyor. Kırşehir Belediyesi olarak 13.000 metre bisiklet yolu yaptık ve bu yolumuzun daha devamı gelecek.Projemizi Ankara-Kayseri yolunda yaptık ama inşallah önümüzdeki yıl projelerimiz daha da büyüyecek. Ankara ve Terme caddesi gibi şehrin merkezlerinde de yoğun bir şekilde bisiklet yolları yapacağız. Bisiklet kullanımı son derece önemli, hem ülke ekonomisi açısından, hem de halkımızın sağlığı açısından önemli. İlk etapta bize gelen bisikletleri bir kısmını belirli noktalarda bisiklet yolu olan yerlerde parklar şeklinde halkımızın isteği zaman alıp belirli bir süre kullanıp tekrar yerine bırakacağı bir sistemle bırakacağız. Belirli parklarımızda da Kırşehirlilerin kullanımına sunacağız. Üniversite ile ilgili bir teklif geldi, öğrencilerin şehir içinde kullanacağı bir sistemi de hayata gerçekleştireceğiz. Bu bisikletlerin kullanımına bizler Belediye olarak aracılık edeceğiz. İnşallah bisiklet kullanımı şehrimizde artar” diye konuştu

Konuşmaların ardından 2.000 adet bisikletin teslim protokolü imzalandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN