BİREY ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIYOR

15 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1803 defa okundu.
BİREY ÖZEL ÖĞRETİM  KURUMU AÇILIYOR

DSC_0482

Kırşehir Birey Özel Öğretim  Kurumu hafta içi 5’er gün olmak üzere sabahları mezun öğrencilere, öğleden sonra ve hafta sonu dahil olarak okuyan öğrencilere ders vereceğini açıkladı.

 

Anayasa Mahkemesi’nin Dershaneler Kanununu iptal etmesinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel öğretim kurumları yönetmeliğindeki değişiklikle temel liselere dönüşmeyen dershanelerin özel eğitim kurumuna dönüşebileceğini sağlayan yönetmelik doğrultusunda Birey Dershaneleri Birey Özel Öğretim kurumuna dönüştü. Bu çerçevede Kırşehir Birey Özel Öğretim  Kurumu hafta içi 5’er gün olmak üzere sabahları mezun öğrencilere, öğleden sonra ve hafta sonu dahil olarak okuyan öğrencilere ders vereceğini açıkladı.

Kırşehir Birey Özel Öğretim Kurumları Sahibi Aslan Beyhan kurumun özellikleri hakkında şunları dedi; ” Kurumumuzda temelde iki kategoride, SBS ve YGS-LYS, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredat programlarında yer alan konular ve hedef davranışları belirli bir zaman ölçeğinde, öğrenciye aktarılır.  Öğrencilerimiz verili konularda test edilerek yeterlilikleri ölçülür. Tüm işlemlerden sonra bireysel değerlendirme ile eksik kalınmış olan konularda işlemin yeniden başlatıldığı özel öğretim kurumlarımızdır. Kurumlarımızda öğretim ile beraber öğrencinin duygusal, bilişsel ve davranışsal özelliklerinin de arttıramaya çalışıldığı, bünyelerinde Rehber Öğretmenlerin önderliğinde problemlerin en kısa sürede bir sonuca bağlanmaktadır.”

Özel Eğitim Kurumlarının genel özellikleri şöyle;

“Dershane Değil

Özel eğitim kursları adı altında tanımlandı.

Özel eğitim kursları yarından itibaren eğitim hayatına katılabilir. Dershaneler dönüşerek faaliyetlerini sürdürebilir.

Her kurs kaç ders verebilecek?
Talim terbiye kurumu belirledi. Gruplar oluşturuldu. En fazla 3 tanesi için ders verilebilecek. Matematik, fen bilimleri vs. Aynı kurum aynı binada 3 bilim grubunda kurs açabilecek.

Mevcut 16’yı Geçemeyecek

Kurslardaki sınıfların mevcudu 16 kişiyi geçemeyecek. Herkes kendi yaş grubunda kursa gidebilecek. İlkokul ve ortaokula gidecek öğrencilerimiz de etüt merkezlerinde yararlanacaklar. 12 yaş sınırı koymuştuk, mahkeme iptal etti biz de böyle düzenleme yaptık. Temel liseler de hafta sonu mezun öğrencilere ders verebilir.

Bir gün Tatil Olmak Zorunda

Okullara kayıtlı öğrenciler kurslarda eğitim alabilecek ancak pazar günü tatil olacak.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN