Birçok Berber Kepenk Kapattı

26 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
55 defa okundu.
Birçok Berber Kepenk Kapattı

Korona virüs’ün etkileri sadece sağlık alanında hissedilmiyor. Aynı zamanda ekonomide de kendini htiren virüs’ün etkileri özellikle yakın temas halinde bulunan sektörleri de olumsuz etkiledi. Kırşehir’de da bulunan birçok berber esnafı işlerinin durma noktasına geldiğini belirterek kepenk kapatmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Sağlık alanındaki bulaşıcı enfeksiyon hastalıkları arasında virüslerin ölümcül olabilme nedeni ile ilk etapta yakın temas halinde insanlar ile ilgilenmeyi gerektiren meslekler arasında bulunan berberlik mesleğinin korona virüsünden sektörel olarak etkilendiğini belirten berberler, virüsün hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan sektörü olumsuz etkilediğini söylediler.

Bir taraftan sağlıklarını düşünmek zorunda kaldıklarını ve diğer taraftan ise geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını belirten berberler kepenk kapatmak zorunda kaldıklarını fakat bu durumun ne kadar sürebileceğini bilmediklerini belirterek şöyle konuştular; “Korona küresel olarak tüm sektörleri etkiledi. Sağlık açısından öldürücü bir etkiye sahip olan bu virüs için dünya genelinde büyük bir mücadele başlatıldı.

Tüm ülkelerde hızla yayılan ve aynı zamanda yine hızlı bir şekilde ölümlere neden olabilen bu virüs aynı zamanda ekonomi konusunda da olumsuz etkilerini ortaya koydu. Özellikle insanlarla yakın temas halinde bulunan biz berberler bu durumdan olumsuz bir şekilde etkileneler olduk.”

Süresi bilinmiyor

Dünya genelinde küresel bir sorun haline gelen korona virüsünün etkilerinin ne kadar süreceğini bilmediklerine dikkat çeken berberler, Türkiye’nin iki yıldan bu yana ekonomik krizle mücadele ettiğini bu krizin ekonomik bir darbe halinde vatandaşları etkilediğine dikkat çekerek; “zaten ülkemiz iki yıldan bu yana ekonomik bir dar boğazdan geçmeye çalışıyor.

Bunun etkilerinin ne zaman azalacağını düşünürken buna birde ek olarak kürsel bir sorun daha eklendi. Bu sorun ile birlikte zaten ekonomik krizden kötü bir şekilde etkilenmiş olan ülkemiz insanlarını ve özellikle sektörlere adeta ikinci bir darbe oldu. Yarını meçhul olan ve görünmeyen bir düşman ve bununla birlikte ekonomik olarak büyük bir darbe ile mücadele etmek zorundayız.

Bu günümüz ve yarınımız belli değil, insanlarımız ya virüsten ölecek ya da ekonomik krizin etkilerinden hayatını kaybedecek. Umarız en kısa sürede bu krizleri atlatırız ve ülke olarak refah seviyemiz yükselir” şeklinde konuştular.

Haber Nurten Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On