YANIKÇA SAİT YANIK: “BİR SEÇİM DAHA GELDİ GEÇTİ”

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3734 defa okundu.
YANIKÇA SAİT YANIK: “BİR SEÇİM DAHA GELDİ GEÇTİ”

saİt-bey-700x935(1)

Yaklaşık iki aydır yapılan 25 dönem milletvekilliği propagandasında  seçimin galibi kuşkusuz MHP ve HDP oldu. Ak Parti’de de ciddi bir oy kaybı olmamıştır.Yapılan tüm anket sonuçlarında 1 Ak Parti, 1 MHP gösteriliyordu ve doğru çıktı. Yanılma payı sadece %1. Kırşehir Arena Gazetesi siyasi partilerin temsilcileriyle görüşmelerinde; gerek MHP gerek AK Parti kendilerinden emin bir şekilde, ‘İki milletvekilliğini biz alacağız’ diye iddia ediyorlardı, ama yinede yüz ifadelerinde ‘Acaba’ diye iç geçiriyorlardı. CHP’li arkadaşlarla görüştüğümüzde ise ‘Yılmaz Zengin Milletvekili çıkar’ demekteydiler. CHP’nin reklam kampanyasına baktığımızda baştan sona yanlış  ve eksik kampanya yürüttüler.Yılmaz Zengin gerçekten ekmeği yenir, suyu içilir sofrasında oturulur, tam bir Anadolu insanı, ama diğerleri de öyle. Yılmaz Gardaşım Yılmaz, Güney Yılmaz, Kuzey Yılmaz CHP’nin Ana tüzüğünde programında olan; Atanamayan öğretmenler yok, Mazot 1.750 yok, Emekliye iki maaş ikramiye yok, ‘Asgari ücret 1500 TL olacak’ diye bir söylem yok, Yılmaz Zengin sanki bağımsız aday. İşte CHP ve Yılmaz Zengin burada kaybetti. Neymiş herkesin cenazesine düğününe bayramına geliyormuş da gidiyormuş da. Lütfen söyleyin bana Ak Parti’nin adayı Salih Çetinkaya, Hacı Turan gitmiyor muydu? Yaşar Bahçeci kimin düğününe cenazesine gitmedi, ya MHP İl Başkanı Arif Ekici onlardan aşağı kalır yanı var mı? Gittikleriyle harcadıklarıyla insanların başına kakılmaz. Vizyonun olacak, doğru dürüst yönetimin olacak, gençliğin olacak, kadınların olacak hiçbir menfaat beklemeden geceli gündüzlü çalışacak şöyle geriye bir yaslanın ve düşünün ‘Ben olmazsam CHP olmaz’ zihniyetinden ne zaman kurtulursanız işte o zaman CHP Milletvekili de çıkarır Belediye Başkanlığı da alır. On yıllık bir geriye baktığımızda hiçbir yerde seçim kazanamamışsın her seçim döneminde gözle görülür bir şekilde oy kaybetmişin sonra da tutmuşun milletvekili aday olmuşsun Genel Başkanını hiç el broşürlerine adını almamışın, onun  beyannamesini takmamışın ondan sonrada seçim kaybetmişin. Sevgili  Yılmaz Kardeşim sen bu seçimi aday olduğun gün kaybetmiştin. Şimdi CHP’nin Kırşehir en üst düzeyden en altındakiler hemen şimdi istifa etmeleri gerekir. Demokrasi budur. Eee genel merkez 0.50 puan kaybetti, biz ne yapalım diyeceklerdir. Karar elbet sizin demokrasinin güçlü olduğu ülkelerde şehirlerde onurluca istifa ederler.MHP nasıl bir Milletvekili çıkardı. Arif Ekici aday adaylığı sürecinde çok akıllı bir hamle yaparak, Yıldırım Hocayı ikna ederek, aday adayı yaptı. 26 aday adayı var. Prof. Dr. Yıldırım Türk seçimlerde aday adaylığının son gününde beni saat 15.45′te arayarak, “Sait Bey aday adayı oldum” dedi. Ben de “Hocam Hadi Hayırlı uğurlu olsun. Partiyi sormama gerek var mı?” dedim, o da “Yok” dedi. “Yarın Kırşehir geliyorum, görüşürüz” dedi. İşte Yıldırım Hocam gerçekten mütevazi bir insandır.

İlk etapta bir kırgınlık oldu, ama son hafta Arif  Başkan yine birleştirici oldu. Fütursuzca saldıran bazı medya grupları var ya “İthal Vekil İstemiyoruz” diye. Onlar var ya Mikail Arslan’ı unuttular. Onlar var ya Metin Çobanoğlu’nu , Abdullah Çalışkan’ı hemencecik unutuverdiler. Ramazan Mirzaoğlu’nu da. Onlar devrambel çiçeğidir, güneş nerden doğarsa oraya dönerler. Eğer yarın velev ki Sayın Yaşar Bahçeci Başkanlığı kaybetsin olmadık karalamaları, olmadık iftiraları ona da yapacaktır. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Bunu yapacaklarını Sayın Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de adı gibi biliyor. Kırşehir Arena Gazetesi yapmış olduğu kamuoyu anketlerinde bire bir çıktı. Salih Çetinkaya’ya aday adaylığı döneminde bir mesaj attım, yaklaşık on gün önce “Başkanım Hadi Hayırlı olsun birinci sıradasın müjdemi isterim” diye. Salih Başkan “Abi doğru mu bilgi kaynağın kim, nedir  nasıl öğrendin?” diye çok heyecanlanmıştı. Evet adaylığı kesinleşince “Başkanım Bizim müjde ne oldu?” diye. “Abi ne istiyorsun?” diye sordu, ben de “Hele bir de vekil ol o zaman eee Mecliste bize bir yemek alırsın” demiştim. Bakın ihale istemiyorum, bakın görev istemiyorum.

Yine yaklaşık seçime 19 gün var, 19/05/2015 günü, “Sayın Vekilim oyunuz %39.50″ diye o da bana teşekkür etti ve aynı mesajı Yaşar Bahçeci’ye ve İl Başkanı Mustafa Kendirli’ye attım. Sanki onlarda sonucu biliyorlarmış gibi teşekkür ettiler ve ben bu yüzde oranlarını çok kişi ile paylaştım.

Değerli 40 Arena Gazetesi okuyucularımız  gazetecilik uzun soluklu bir meslektir; doğru haber, doğru tercih, doğru analiz ve kimseye çamur atmadan; ‘Bana ilan reklam verirsen şöyle olur, vermez isen böyle olur’ gibi tehditlerle şantajlarla tetikçilikle işi yaparsan yarin yerlerde sürünürsün. Hiç kimse orada çakılı kalmayacaktır. Elbet bir gün her yaptıklarının hesabı sorulur. Kimsenin yaptığı yanına kalmaz.saİt-bey-700x935(1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN