BİR KİŞİNİN ÖLÜMÜ 5 KİŞİYE UMUT OLDU

27 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
354 defa okundu.
BİR KİŞİNİN ÖLÜMÜ 5 KİŞİYE UMUT OLDU

mevsimlik-isci-organlariyla-5-kisiye-umut-old-7913232_x_oKırşehir’de beyin ölümü gerçekleşen Murat Üzüm’ün karaciğer, akciğer, pankreas ve böbrekleri, organ nakli bekleyen 5 hastaya umut oldu.

Kırşehir‘de beyin ölümü gerçekleşen mevsimlik işçi Murat Üzüm’ün (50) karaciğer, akciğer, pankreas ve böbrekleri, organ nakli bekleyen 5 hastaya umut verdi.
Beyin kanaması geçiren mevsimlik işçi Murat Üzüm, geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilmişti. Burada doktorların müdahalesine rağmen hastanın beyin ölümü gerçekleşti. Organ nakli koordinatörlüğü, Üzüm’ün organlarının bağışlanması için ailesiyle görüştü. Oğlu Ömer Üzüm, hastanın organlarını bağışlama kararı aldıklarını belirtti. Sağlık Bakanlığınca Ankara‘dan görevlendirilen ekip, hastaneye gelerek Üzüm’ün karaciğer, akciğer, pankreas ve iki böbreğini aldı.
Ahi Evran üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aydın GüçlüSağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ekip ile hastane hekimlerinin gerçekleştirdiği operasyonun sabah saatlerine kadar sürdüğünü ifade etti. Güçlü, “Beyin ölümü tanısı konuldu. Hastanın ailesiyle temasa geçtik, aile onay verdi. Hastadan karaciğer, akciğer, pankreası, 2 böbreği alınarak organ bekleyen diğer hastalara gönderildi. Hayatını kaybeden hastamız, 5 kişiye umut oldu. Ailesine Sağlık Bakanlığımız ve hastanemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

KIRŞEHİR’DE SON 4 YILDA YAPILAN EN SON ORGAN NAKLİ

Kırşehir’de, en son olarak 2011’de bir hastanın organlarının bağışlandığı ve organ bağışın önemine değinen Organ Nakli Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aydın Güçlü, “Son 4 yılda Kırşehir’de organ nakli ilk kez yapıldı.” ifadelerine yer verdi.

Organları alınan Murat Üzüm’ün Gaziantep’ten Kırşehir’e oğluyla birlikte gelerek mevsimlik işçilik yaptığı belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN