BİR GÜNLÜK EĞİTİM HİZMETLERİ HAKKINDA SEMİNER DÜZENLEDİ

29 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
315 defa okundu.
BİR GÜNLÜK EĞİTİM HİZMETLERİ HAKKINDA SEMİNER DÜZENLEDİ

 

semineregitimDüzenlenen Seminerde İlk Olarak Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu’nun Okuduğu Kur’an-I Kerim İle Program Başladı

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Eğitim Hizmetlerinden sorumlu Kur’an kursları ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç’un katılımıyla Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan “Eğitim Hizmetleri Faaliyetleri” konulu çalıştayda verilen bilgilerin İl ve İlçe Müftülüğü personeli ile paylaşılması amacıyla İl Müftülüğü konferans salonunda seminer düzenlendi.

Düzenlenen seminere İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Şef, EHYS’den sorumlu olan memurlar, Kur’an Kursu yöneticileri katıldı.

Düzenlenen seminerde ilk olarak Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim ile program başladı. Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Şahin; “ Yüce Allah yapılan bu programı faydalı ve güzel eylesin. Böyle bir programın düzenlenmesine neden ihtiyaç var?  Bizler sürekli olarak kendimizi yenilemek durumundayız. Diyanet İşleri Başkanlığımız sürekli gelişen şartlara göre uygun programlar yapıyor, hizmette ivme kazanmak için bilgilerimizi yenilemek zorundayız. Gelişen teknolojik yenilikleri takip etmek zorundayız.” dedi.

Daha sonra Kur’an kursları ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç; “Eğitim Hizmetleri Faaliyetleri” konulu seminerini sundu. Seminerde “Geçici Öğretici Görevlendirmeleri, EHYS (Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi), Eğitim Programlarının Ders Saatleri, Ek Ders Konusu, Kur’an Kursu Komisyonları ve Görevleri, Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu, Eğitim Öğretim Takvimi, Yüzüne eğitim verilen Kur’an Kursları, İhtiyaç odaklı Kur’an Kursları, 04-06 Yaş Kur’an Kursları sınıf özellikleri, Hafızlık Eğitimi Uygulama Esasları” hakkında bilgi verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN