Bilinçsiz ve Fazla Doğumlar Çocuk İşçi Sorununu Karşımıza Çıkarıyor

13 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
173 defa okundu.
Bilinçsiz ve Fazla Doğumlar Çocuk İşçi Sorununu Karşımıza Çıkarıyor

Bilinçsiz ve fazla doğumlardan dolayı çocuklarına bakamayan annelerin çocuklarını sokakta çalıştırmasıyla sorun giderek artıyor.

Bilinçsiz ve Fazla Doğumlar Çocuk İşçi Sorununu Karşımıza Çıkarıyor

İlimiz başta olmak üzere Türkiye’de bir türlü önüne geçilemeyen ve küçücük yaşta sorumluluk alan çocuk işçilerin sayısına her gün bir yenisi eklenirken, durumdan yakınan vatandaşlar çocuk işçiliğin yasaklanmasını istiyor.

ÇOCUKLARIN YAŞADIĞI SORUNA ÇÖZÜM BULUNAMIYOR

Kentin birçok noktasında aileleri tarafından küçük yaşta sokaklarda çalışmaya itilen çocuklar, gece geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalıyor. Zaman zaman, sömürüye ve kötü davranışa maruz kaldıkları görülen çocukların yaşadığı soruna çözüm bulunamıyor.

ÇOCUKLAR, PARA KAZANMANIN MÜCADELESİNİ VERİYOR

Çalışan çocukların yanı sıra birçok mahallede onlarca çocuk ise günlerini çöplüklerde, trafik ışıklarında geçiriyor. Atıklar arasında satıp paraya çevirebilecek plastik, cam ve metal gibi malzemeler arayan çocuklar, para kazanmanın mücadelesini veriyor.

ÇOCUKLARINA BAKAMAYAN ANNELER, ÇAREYİ ÇOCUKLARI SOKAKTA ÇALIŞTIRMAKTA BULUYOR

Çocukların çalıştırılmaması ve çocuk işçilerin önlenmesi için başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının çok titiz çalışma yürütmesine rağmen yine de çocuk işçilerin önüne geçilemiyor. Bilinçsiz ve fazla doğumlardan dolayı çocuklarına bakamayan annelerin çocuklarını sokakta çalıştırmasıyla sorun giderek artıyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN