Bilim ve Sanat Merkezinden Büyük Başarı

10 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
742 defa okundu.

yusuf-demir-bilim-ve-sanat-merkezi-nden-buyuk-basari-17303

  1. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi Büyük Başarı Sergiledi

Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Derviş Ünsal 36 projeden 9’u 27-30 Mart tarihinde Kayseri Bölge Sergisi’nde sergilenecektir “ dedi.
Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Derviş Ünsal 48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünsal : “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında, Kırşehir’deki eğitim kurumlarından Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri tarafından 36 proje hazırlanmıştır. Bu projelerden 9’u 27-30 Mart tarihinde Kayseri Bölge Sergisi’nde sergilenecektir “ dedi. Ünsal: “1. Olan projeler Türkiye finalinde sergilenecek” Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Derviş Ünsal şöyle devam etti: “Ülkemiz genelinde 12 bölge sergisi ile başlayan bu süreç, Türkiye finali ile devam edecek ve uluslararası seviyede projelerin yarışması ile son bulacaktır. Bölge finallerinde 1.olan projeler Türkiye finalinde sergilenecektir. Türkiye finalinde dereceye giren projeleri hazırlayan araştırmacı öğrenciler üniversite sınavında ek katsayı uygulaması ile ödüllendirilecektir.  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında ilimiz genelinde 52 proje hazırlanmıştır. Bu projelerden 36’sı Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerine aittir. İlimizden toplamda 11 proje Kayseri Bölge Sergisi’ne davet edilmiş olup bu projelerden 9’u kurumumuz öğrencilerine ait projelerdir.
1- Araştırmacı Damla Karadeniz – Danışman Dr. Elif Azize Özşahin Delibaş- Alanı Biyoloji
2- Araştırmacı Alperen Duvan Aytuğ İlayda Baldede- Danışman Dr. Elif Azize Özşahin Delibaş- Alanı Biyoloji
3- Araştırmacı Kardelen Düğer-Danışman Dr. Arif Soysal- Alanı Biyoloji
4- Araştırmacı Korhan Kemal Kaya Mehmet Emin Koçak- Danışman Dr. Arif Soysal- Alanı Kimya
5- Araştırmacı Orçun Şahin Aybüke Güdük-Danışman Dr. Arif Soysal- Alanı Biyoloji
6- Araştırmacı Dilara Gül Erbaş Eylül Sıla Zeren- Danışman Nihat Tüysüz- Alanı Matematik
7- Araştırmacı Ömer Faruk Cebeci Enver Sait Yağmur-Alanı Matematik
8- Araştırmacı Kemal Sorucuoğlu Hasan Hüseyin Uçar Danışmanı- Hasan Sorucuoğlu Alanı Türk Dili ve Edebiyatı
9- Araştırmacı Hikmet Batuhan Akkuş Mert Metintürk- Danışmanı- Seyit Karaburçak- Alanı Psikoloji

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN