BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

27 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3598 defa okundu.
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

26171511_img_2781İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleri İle Bilgilendirme Toplantısı  Yapıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı başkanlığında Kırşehir Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Merkez ve Merkez İlçeye bağlı Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Kurum Müdürleriyle  bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yanı sıra okul ve kurum müdürleri katıldı.

İl Müdürü Osman Elmalı’nın başkanlığında devam eden toplantıda, okul-veli ilişkisinin sağlanması, çocuklaraverilen eğitim ve öğretimin daha üst seviyeye çıkartılması ve başarının artırılması konusunda görüşmeler yapıldı. Mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Okullar ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında koordineli çalışmanın, okullar da oluşabilecek istenmeyen olayların önüne geçilmesi ve olumsuzlukların İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile paylaşılarak en kısa ve doğru bir şekilde çözümleneceği hususunda çok büyük fayda sağlayacağı belirtildi.

Öğretmen ve öğrencilerin EBA (Eğitim Bilişim Ağı) içerikli kaynakların tanıtımının yapılarak  kullanılması konusunda teşvik edilmesi ve bunun için gerekli tedbirlerin alınması hususunda talimat verildi. Ayrıca okullarda devam eden yetiştirme kurslarında EBA içerikli kaynaklardan faydalanılması, EBA haricinde başka kaynaklara öğrencilerin yönlendirilmemesi ve bu hususta gerekli önlemlerin alınması talimatı verildi.

Son olarak okul müdürlerinin ve rehber öğretmenlerin okullarındaki öğrencilere karşı yapması gerekenleri ve bu aşamada yapacakları hazırlıklar konusunda görüşmeler yapıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN