BİLAL TÜRK DEĞERLENDİRME YAPTI

21 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
306 defa okundu.
BİLAL TÜRK DEĞERLENDİRME YAPTI

 

11822677_912708998804183_7931391175258126875_nBilal Türk: “Kırşehir Kamu-Sen olarak, İtiraz Dilekçelerinin Bu Defa Adam Akıllı Soruşturulmasını, Gerekirse Mutlaka Şahit Dinlenilmesini İstiyoruz”

Kırşehir Kamu-Sen  İl Başkanı Bilal Türk, ihraç edilen kamu personelinin durumlarını gündeme taşıyarak, ilan edilen kriz masalarının akibetini sordu. “Dilekçe vermeye gidenler Valilikte muhatap bulamadı” diyen Kırşehir Kamu-Sen İl Başkanı Bilal Türk, bu kriz masalarının nasıl çalışacağının kamuoyuna net bir şekilde anlatılması gerektiğinin altını çizdi.

İl Bşkanı Bilal Türk değerlendirmesinde: “”Sayın Başbakan ihraç edilenler için valiliklerde kriz masaları kurulacağını duyurdu.Dilekçe vermeye gidenler bir çok valilikte muhatap bulamadı.

Başbakanlık kurulacak kriz masalarının nasıl çalışacağını kamuoyuna net olarak açıklamalıdır.Bu konuda şeffaf davranılmalıdır.

Kırşehir Kamu-Sen olarak, itiraz dilekçelerinin bu defa adam akıllı soruşturulmasını, gerekirse mutlaka şahit dinlenilmesini istiyoruz.

Daha önce olduğu gibi mevcut evraklar üzerinden,kağıt üzerinde yapılacak incelemeler hiç bir sonuç verilmeyecektir.Sağlam soruşturma şarttır.

Başbakanlık genelge ile tüm bakanlıklar, belediyeler ve bilhassa düzensizlik bataklığındaki üniversitelerde ne yapılacağını açıklamalıdır.

Ayrıca 1 Eylül’de yayınlanan KHK’da ismi olmayanlara ne olacağı, hangi yöntemle işe iade edileceği bugüne kadar açıklanmamıştır.

1 Eylül’de ismi ihraç listesinde olmayanlar derhal göreve iade edilmeli, soruşturmalar sonrasında yapılmalıdır.Belirsizliğin sebebi nedir?

Doğruyu bulmaktan, yanlıştan dönmekten korkulmamalıdır.Türkiye demokratik, sosyal, hukuk devletidir.Esas olan tanıma uygun davranmaktır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN