BİL OKULLARI ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

13 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
351 defa okundu.
  BİL OKULLARI ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya BİL Okulları Kariyer Günü Programına Katılarak;

  BİL OKULLARI ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya BİL Okulları Kariyer Günü Programına katıldı. Program öncesi Kırşehir BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik’i makamında ziyaret eden Rektör Karakaya, Çelik’e Ahi Evran Üniversitesi’nin tanıtımını yaparak gelişimi, projeleri, bilimsel çalışmaları ve aktiviteleri hakkında bilgiler verdi.

BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kariyer Günü Etkinliğinde Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın tecrübelerini öğrencilerle paylaşmasından mutlu olduğunu belirtti.

REKTÖR KARAKAYA:

 “YAŞAMDAN DAİMA İYİ YÖNLERİ ALIN”

 

Ziyaretin ardından BİL Okulları Konferans Salonunda Kariyer Günü Programı kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Rektör Karakaya, istikbali yüksek gençlerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu vurguladı. Öğrencilere kendi tecrübelerini aktaran Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencilere yaşamlarında iyi yönleri almaları tavsiyesinde bulundu. Düşünmeyi sevdiğini dile getiren Rektör Karakaya, matematik bölümünü tercih etme nedenlerini öğrencilerle paylaşarak matematiğin kendisine bir mesaj verdiğini ifade etti. Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “ Düşünmenin hazzını parayla alamazsınız. Düşünmeyle başardığınız şeyleri maddeyle ölçemezsin. Çünkü biri insanın ruhuna diğeri ise bedenine hitap eder. Dolayısıyla ruhu tatmin eden şeylerle bedeni tatmin eden şeyler birbirinden farklıdır.”

Öğrencilerle tüm yaşam tecrübelerini, öğrencilik yıllarını ve kariyer planlarını paylaşan Rektör Karakaya, ‘insan’ kavramı üzerinde de durdu. Bilim tarihine göre insan kavramının 9. yüzyılda tarif edildiğini vurgulayan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, insanı diğer canlılardan ayıran özelliğin düşünce ve konuşma eylemi olduğunu ifade etti. Konuşmanın dil ve edebiyatı karşıladığını belirten Rektör Karakaya, düşünmenin ise matematikle bağlantılı olduğunu anlattı.

REKTÖR KARAKAYA:

 “ÇALIŞMADAN KURULAN HAYAL, HAYAL OLARAK KALIR”

Konuşmasında gençlerin hedeflerine de değinen Prof. Dr. Vatan Karakaya, onlardan hayallerini umuda çevirecek gerekçeler üretmelerini istedi. Hayallerin gerçeğe dönüşmesi içinde çalışmaları gerektiğini dile getiren Rektör Karakaya, “Çalışmadan kurulan her hayal, hayal olarak kalır.” dedi.  Akademisyenliğe başladığı yıllarda çektiği sıkıntı ve zorlukların yanı sıra çalışmanın kendisine kattığı deneyimleri de anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Çekilen her zorluğun sonu mutlaka başarıya, hayallere ulaşmaktır.” dedi.

REKTÖR KARAKAYA:

 “GENÇLİK BİZİM İÇİN EN KIYMETLİ DEĞERDİR”

Ülke olarak eğitim sistemimizdeki eksiklikleri de öğrencilerle paylaşan Rektör Karakaya, eksiklikleri gidermek ve onlara güzel bir gelecek hazırlamak için canla başla çalıştıklarını vurguladı. Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitim sistemimizde, temelde hedeflediğimiz kavramları sizlere hissettiremiyoruz. Ayrıca sınav yarışı da sizleri bizim elimizden alıp uçuruyor. Eğitilmiş insan diplomalı insan demek değildir, yetişmiş insan demektir. Bütün planlar gençlik üzerine yapılır. Çünkü gençler; aktiftir, dinamiktir, hayalleri vardır ve ileriye dönük daima bir şeyler arar. Bu yüzden gençlik, bir milletin her zaman en kıymetli değeridir.”

Öğrencilere karşılaştıkları derslerin hayatta neye karşılık geldiğini her fırsatta sorgulamaları gerektiğini anlatan Rektör Karakaya, sorguladıkları alanların kendilerine kazandırdığı değerlere göre yön belirlemeleri tavsiyesinde bulundu. Kendini tanıyan, ne istediğini bilen yaşadığı toplumun değerlerini algılayan ve kendisini kıymetli bilen bireylerin yetişmesinin ülkemiz için önemine vurgu yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bunun içinde bireyin öncelikle ülkesini ve toplumunu sevmesi ve bunu hissetmesi gerektiğini söyledi.

                “Yaptığım işten büyük memnuniyet ve gurur duyuyorum, çünkü ben bilim insanıyım.” diyen Rektör Karakaya daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Programın ardından Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya BİL Okullarını gezerek öğrencilerle sohbet etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On