BEYHAN, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

12 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1624 defa okundu.
BEYHAN, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BEYHAN, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Kongre takviminin açıklanmasının ardından CHP İl Başkanlığı Binasında düzenlenen toplantıyla, Kırşehir’de Eğitimci Kimliği olan Aslan Beyhan İl Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

“KIRŞEHİR CHP YÖNETİMLERİNE KATKI SUNMAK İÇİN ADAYIZ”

Kırşehir CHP yönetimlerine katkı sunmak için adayız diyen Eğitimci Aslan Beyhan,

“Büyük önderimiz M. Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidediği ve bizlere emanet ettiği eserlerini ilelebet yaşatacağız. Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti kuruluş felsefesinden uzaklaştırılmaya, parlamento devre dışı bırakılmaya ve tek adam yönetimine hızla evriliyoruz. Ülkemizi bu kontrolsüz gidişten kurtaracak tek güvencemiz Cumhuriyet Halk Partisidir. ‘Ben ve arkadaşlarım “Demokratik Birlik Oluşumu” olarak Kırşehir CHP yönetimlerine katkı sunmak için adayız. Bir eğitimci olarak baktığımda Kırşehir eğitim alanında Türkiye’de en başarılı iller arasındadır. LGS ve ÖSS’de her yıl derece yapar. Bu başarıya kaba olarak bakanlar şöyle yorum yaparlar:” Efendim Kırşehir’de iş olanakları sınırlı ve gelir düzeyi düşük olduğu için gençler okumak zorundalar.”bu tam doğru bir tespit değildir. Eğer öyle olsaydı daha yoksul iller vagonlar birinci olurlardı” dedi.

“KIRŞEHİR ORTA ANADOLU’DA BİLİME AÇIK AYDIN BİR İLDİR”

Beyhan, “Gerçek şudur: Kırşehir Orta Anadolu’da bilime açık aydın bir ildir.. Bu aydınlığın temelinde Aşıkpaşalar, Cacabeyler,Ahi Evran Veliler,Yunus Emreler,Hacıbektaşi Veliler vardır.

Kırşehir siyasi olarak ülkemizi her sıkıştığı dönemde aydınlanma fişeğini yakan illerdendir. Menderes döneminin baskılarına karşı durmuş, Osman Bölükbaşı’nı hapishanede yatarken milletvekili seçmiş, bunun bedelini de ilçe yapılarak ödemiş gazi şehridir. Yine ANAP iktidarı döneminde belediye başkanımız rahmetli M.Ali Yapıcı’nın ölümü nedeniyle yapılan ara seçimde Özal İktidarının tüm devlet gücüyle bastırmasına ve bakanlar kurulunun seçim döneminde Kırşehir’de toplanmasına rağmen direnmiş, Cahit Gürses ağabeyimizi belediye başkanı seçerek ANAP’ın gidişine katkı sunmuştur.

Yine AKP döneminin gidiş işaretini bir milletvekili ve belediye başkanı seçerek vermiştir. Türkiye haritasının göbeğine kırmızı gülü kondurarak tüm Türkiye ‘nin umutlarına katkı sunmuştur.

Sevgili arkadaşlar, Kırşehir ‘de siyasi çıta demokratlar lehine yükselmiştir. Şimdi bizlere düşen görev bunu görüp yönümüzü ona göre belirlemektir. CHP yöneticilerine bu bağlamda büyük sorumluluklar düşmektedir”

“DEMOKRATİK KATILIM SAĞLANARAK BELİRLENECEKTİR”

Bizlerin sunduğu projelere itibar edilirse parti sığ bir grubun kontrolüne girmeyecek ve büyük kitleleri dışarıda bırakmayacaktır diyen Beyhan, “Herkesi kucaklayan herkesin kendisini ifade ettiği bir yönetim oluşturulacaktır. Parti delegeleri, birkaç kişinin kendi kafasına göre ve kendi siyasi geleceklerine göre yazmalarıyla oluşmayacak, tüm mahalle ve yerleşim yerleri için sandıklar kurularak üyelerin tercihleri ile demokratik katılım sağlanarak belirlenecektir. Demokrat bir partiye yakışan budur. Hiç kimse eskiye özenerek bu yola girmeye kalkmasın. Bunun altında kalırlar. Burada dostça uyarıyorum.

Bu zorlu süreçte kişiler değil anlayış ve donanım ön plana çıkarılmalıdır. Bizler bu anlayış ve donanımla partimizin yönetilmesi konusunda son derece kararlıyız”

“İLİMİZDE MAHALLELERE CUMHURİYET EVLERİNİ KURACAĞIZ”

Bizler yönetime geldiğimizde birinci önceliğimiz iktidara aday olan partimize dar gelen binamızı ya tamamen yenileyeceğiz ya da daha ferah olan bire yere taşıyacağız diyen Beyhan, “Bunun için bizlerde elimizi taşın altına koyacağız. Taşın altına önce ben elimi koyacağım ki başkalarına yüzümüz olsun.

Öyle bir bina oluşturmalıyız ki İçinde gençlik kollarının, kadın kollarının, ilçenin, ilin çalışma alanları, toplantı salonları olmalı hatta kadınlarımız günlerini bile orada yapabilmelidirler. Partimiz ve ilimiz bunu fazlasıyla hak ediyor. İlimizde mahallelere cumhuriyet evlerini kuracağız. Ekonomik durumu olmayan öğrencilere LGS ve ÖSS kursları vereceğiz. Kitaplar toplayarak kütüphane oluşturacağız. Sağlık, avukatlık ve mühendislik hizmetleri götüreceğiz. Partinin arabası düğün ve cenazelere pilav yemek için insan taşımaya değil mahallelere öğretmen,öğrenci,yaşlı,hasta ve sağlık elemanı taşımak için kullanılacaktır.”

“PARTİ YÖNETİMİNDE GÖREV DAĞILIMLARI KÂĞIT ÜZERİNDE KALMAYACAK”

Yönetim kurulu üyelerinin her biri ilimizde bir dairede sorumlu ve görevli olacak vurgusu yapan Beyhan, “Orada yaşanan olumsuzluklar rapor halinde ilde toplanacak, basın toplantılarıyla kamuoyuyla paylaşılacak, muhalefet edilecek ve bir gölge kabine görevi görülecektir. Ayrıca diğer ilçelerle, belde ve köylerdeki hemşerilerimizle iletişim kurularak sorunlarına yardımcı olunacaktır.

Belediye başkanımız, milletvekilimiz ve genel merkezimizle eşgüdüm halinde çalışılacak, sorunların çözümüne katkı sunulacaktır.

Bundan önce görev yapan arkadaşlarla iletişim kurulacak, görüşleri alınarak değerlendirilecektir.

Şunu da belirtmek isterim ki belediye başkanlığı seçiminde başarılıyız. Ancak il genelinde aynı başarının olduğunu söyleyemeyiz.  İl genel meclisi oluşumunda 19 üyenin 10’u AKP, 5’i MHP, 4 kişide CHP’dedir. Bu açıdan baktığımızda daha çok çalışmamız gerekiyor. Bunun için önerim, gelin tüm partimizi kucaklayan, çalışkan, yetkin insanlardan oluşan kadrolar oluşturalım.

Partimizi her alanda temsil eden itibarını daha da yukarılara taşıyacak birliktelikler içinde olalım.

Kendi adıma bu zorlu sürece hazırım. Ülkemizin, ilimizin ve partimizin başarısı için çalışacağıma söz veriyor, saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

“GÖREVE GELİRKEN DEĞİŞİM SLOGANI İLE GELMİŞTİK”

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç ise yaptığı konuşmasında,

“Partimizin İktidara yürüdüğü bu günlerde bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. İl Örgütü tarihinde ilk defa bir İl Başkanı, kendisine rakip olan Öğretmeninin İl Başkanlığı Aday Adaylığı tanıtımına katılıyor. Göreve gelirken değişim sloganı ile gelmiştik. Partilimiz değişimin ne demek olduğunu herhalde buradan daha iyi anlıyor. Yalnız İl Başkanlığı adaylığı ancak İl Kongresinde yeterli sayıda delegenin divana sunulmasıyla gerçekleşir. Bizler değerli hocamız Aslan Beyhan’ın istediğini geri çevirmemek için bu aday tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Bu adaylık tanıtımı değil, Aday Adaylığı tanıtımı toplantısıdır. Tüzüğümüz gereği, öne il delegasyonu belirlenir, sonra ilçe yönetimi ve en sonunda yönetimi ve İl disiplin kurulu belirlenir. Başta genel merkezimiz olmak üzere partimizin tüm toplantılarında birlik beraberlik vurgusu yapılmaktadır. Geçtiğimiz Çarşamba günü parti büyüklerimiz ile birlikte katıldığımız Ankara Bölge toplantısında da aynı vurgu yapılmıştır. Yerel seçimlerde Türkiye’de elde edilen başarının heba olmaması için Tüm Partililere düşen görev ayrışmak, yeni oluşumlar meydana getirmek değil, asıl çatımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi altında birleşmektir.  Bu yüzden adına ne derseniz deyin, yeni grup oluşumları partimize fayda değil, zarar getiren sıkıntılı yapılardır. Buradan partililerime sesleniyorum. Asıl olan CHP iktidarıdır. İl Başkanlığı koltuğu kimseye kalmadığı gibi bana da kalamayacaktır. İl Başkanlığı yarışını gurur meselesi yapmadan, Kişisel, siyasal menfaatlere alet etmeden, intikam hırslarına yenik düşmeden, kırıp dökmeden barış ve dostluk çerçevesinde tamamlamak en değerli amacımız olmalıdır. İl Yönetim Kurulu olarak atandığımız 06 Aralık 2018 tarihinden itibaren partimiz ve Kırşehir için yaptıklarımız Kırşehir halkınca takdirle karşılanmaktadır. Yine aynı azim ve istekle çalışmaya devam edeceğimizi bildirir, herkese teşekkürü bir borç biliriz” diye konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On