Beyaz Bayraklar Sahiplerini Buldu

21 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
219 defa okundu.
Beyaz Bayraklar Sahiplerini Buldu

20161937_img_8763“Beslenme Dostu Okullar” Projeleri dahilinde İşbirliği Protokolleri Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı Arasında İmzalandı

Okullardaki çocukların beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek, Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarını temizlik ve hijyen konusunda teşvik etmek amacıyla “Beyaz Bayrak”, Beslenme dostu okullar iş birliği ile de okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam teşvik edilerek sağlıklı beslenen hareketli yaşam tarzına sahip sağlıklı ve zinde yetiştirilmesi amacıyla “Beslenme Dostu Okullar” Projeleri dahilinde İşbirliği Protokolleri Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalandı.

Kırşehir’de Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında denetlenen ve beyaz bayrak almaya hak kazanan 43 okula, beyaz bayrakları ve sertifikaları ile “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında 7 okulumuza sertifikaları verilmek üzere 20.10.2016 Perşembe günü saat 15.00’de Merkez Öğretmenevi toplantı salonunda sertifika ve bayrak töreni yapıldı.

Gerçekleşen törene İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Dost “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi” kapsamında sertifika almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

Törende; İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, bu projelerin önemini arz eden birer konuşma yaptılar.

Tören, konuşmaların ardından okul müdürlerine bayrak ve sertifikaların verilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN