Belge Sınavı Düzenlenecek

8 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
371 defa okundu.
Belge Sınavı Düzenlenecek

IMG-20150303-WA0001-copy1

Aşere-Takrib Kursunu Dışarıdan Bitirenler İçin Belge Sınavı Düzenleyecek
Kendi imkanları ve özel gayretleriyle Aşere-Takrib eğitimi alarak, Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Belgesi’ne sahip olmak isteyenler için sınav yapılacağı bildirildi.
Kırşehir İl Müftülüğü’nden yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde ya da diğer kurumlarda çalışanlar ile serbest meslek sahibi olan, ancak Aşere-Takrib eğitimini tamamlayanlardan icazet belgesi sahibi olanların istemeleri halinde Hizmet İçi Eğitim Belgesi sınavına katılabilecekleri belirtildi.
Sınavın yazılı ve sözlü yapılacağı belirtilirken, adaylar sınava gelirken icazet ve hafızlık belgelerini yanlarında bulunduracaklar. Hafızlık ve Aşere-Takrib İcazet belgesi olmayanların müracaatı kabul edilmeyecek. Sınav yeri, tarihi ve sınav safahatıyla ilgili bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı web sayfasından duyurulacak, tebligat yapılmayacak.
Diyanet İşleri Başkanlığı personelinden hafızlık ve icazet belgelerine sahip olanların müracaatları alınarak, 2 Mayıs 2017 tarihine kadar DİBBYS (EHYS) Hizmet İçi Eğitim Modülünde açılan “Aşere-Takrib Kursunu Dışarıdan Okuyanlar İçin “Belge*1 Sınavı” bölümüne yetkililerce girişleri yapılacak. Ayrıca belge ve dilekçeleri Başkanlığa gönderilmeyecek.
Başkanlık personeli dışından müracaat edenler müracaatları Kırşehir İl Müftülüğü’nce yapılacak. Müracaat sırasında dilekçe ekine icazet ve hafızlık belgelerinin bir sureti ile nüfus kâğıdı sureti eklenecek.” ifadeleri kullanıldı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN