Belediyenin ilaçlama çalışmaları titizlikle devam ediyor

28 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
441 defa okundu.
Belediyenin ilaçlama çalışmaları titizlikle devam ediyor

Kırşehir Belediyesinin ilaçlama çalışmaları titizlikle devam ediyor.

Belediyenin ilaçlama çalışmaları titizlikle devam ediyorKırşehir Belediyesinin başlattığı ilaçlama faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor

Kırşehir Belediyesi olarak halkın daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem ilaçlama çalışmaları Katı Atık Depolama Tesisi, Kılıçözü Çayı, Bağbaşı Avgun Deresi, Selgah Deresi ve Hılla Göleti alanları olmak üzere durgun su alanları, gübrelik alanlar ve köprü altlarında yapılıyor. Tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmaları kapsamında 15’er günlük periyotlar halinde etaplara ayrılarak çalışma yapılıyor.21 günde bir larva ilaçlaması yapılıyor.

Akşamları ise uçkun ilaçlaması yapılıyor.

Şehrimizde haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerin karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ve park bahçe alanlarını da keneye karşı ilaçlama faaliyetlerinin yapıldığını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, “ Temizlik faaliyetleri Belediyemizin ilk öncelik verdiği konulardan biridir. Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.

Her yıl düzenli bir şekilde yaptığımız çalışmalarımız bu yılda devam ediyor.

İlaçlama çalışmalarımız sayesinde bu bölgelerdeki uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz devam ediyor.

Halkımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi için Veteriner İşleri Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri alarak düzenli bir çalışma programı ile halkın sağlığı için çalışıyorlar.

Vatandaşlarımız da, Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 212 92 66 nolu telefonunu veya 214 1010 numaralı telefondan Ak Masa’yı arayarak ilaçlama konusunda her türlü yardımı alabilir ”dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN