Belediye’nin 23 Nisan Programına yoğun ilgi

25 Nisan 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
530 defa okundu.
Belediye’nin 23 Nisan Programına yoğun ilgi

Belediye Başkanı Ekicioğlu: “23 Nisan demokrasinin gelişmesi, adaletinsağlanması, hukuk devletinin güçlenmesi, ülkemizde barışın ve kalkınmanın teminatıdır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yönetimi geleceğimizin teminatı çocuklarımıza devretti.

23 Nisan 2023 Pazar günü saat 10.30’da, Ahi Evran İlkokulu’nun Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makam ziyaretinde okul müdürü Bekir Değer, öğretmeni Gülseren Köysüren ve 3. Sınıf öğrencileri Cansu Gökgöz, Metin Köysüren, Ahmet Özalp, Yağmur Bahar Güler ve 4. Sınıf öğrencilerimiz Azranur Aslan ve ZehranurAla ile Bayram sevinci yaşandı.

Başkan Selahattin Ekicioğlu’nun, Belediye Başkanlık makamını teslim ettiği Cansu Gökgöz, daha çok kültürel etkinlik, turist sayısının arttırılması için ilimizin tanıtımının arttırılması, yeşil alan ve ormanların arttırılması taleplerini iletti.

Başkan Selahattin Ekicioğlu da “Onların talepleri bizim görev ve sorumluluğumuzdur.” dedi.

Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Belediye tarafından hazırlanan bir dizi programla coşkulu bir şekilde kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde saat 11:00’de Belediye Binası önünde Kent Park istikametine doğru yapılan Kortej Yürüyüşü ile başladı. Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kent Park’taki kutlama programında Pandomim Gösterileri, Jonglör, Tahtabacak Show, Karagöz-Hacivat, Nasreddin Hoca, Kukla Gösterileri, Sihirbaz, Transformers Robot Show, Animasyon Gösterileri (Mini clup dans show), Yarışmalar ve Sürpriz Hediyeler, Maşa ve Ayı Maskotları, Palyaçolar ve Yüz Boyama Etkinlikleri yer aldı. Ayrıca Kent Park’taki Teniz Kortunda da çocuklarla birlikte duvara Graffiti çalışması yapıldı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kutlama alanında yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, gelecek güzel ve sağlıklı günlere olan umudumuzu yitirmeden hep birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz.Bugün, Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını kutluyoruz. Gelecek kuşakların, Cumhuriyetimizin ışığıyla aydınlanmasını, ülkemiz ve dünyamız için iyi bir birey olabilmelerini hedefleyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmiş ve 23 Nisan aynı zamanda tüm Dünya çocuklarının da bayramı olmuştur.23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, Anadolu’nun yoksul halkının kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günüdür 23 Nisan.Demokrasinin gelişmesi, adaletin sağlanması, hukuk devletinin güçlenmesi, ülkemizde barışın ve kalkınmanın teminatıdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine 23 Nisan Bayramı armağan edilen çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras da özgür ve adil bir Türkiye olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN