BELEDİYE DENETİMLERİ YETERSİZLİĞİNDEN FIRINDA SAĞLIK SKANDALI!

11 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
222 defa okundu.

Kırşehir Terme Caddesinde Yer Alan Bir Fırında Çalışan İşçilerin Eldivensiz Hamurlara Ellerini Sürmesi ve Bonesiz Çalışması Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu

BELEDİYE DENETİMLERİ YETERSİZLİĞİNDEN

FIRINDA SAĞLIK SKANDALI!

İlimiz de bir ekmek fırınında Gazetemiz 40 Arena Muhabiri tarafından görüntülenen sağlık skandalı hijyenik ortamın olmadığını gözler önüne serdi. Terme Caddesi Belediye Kavşağı yolu üzerinde bulunan fırında işçilerin ekmek hamurunu eldivensiz elleriyle tutması ve oluşabilecek her hangi bir sorunlara karşı önlem alınmadan bonesiz çalışılması Fırında yaşanan skandal olaya yok artık dedirtecek cinsten. Her geçen gün bir çok ilde yaşanan ekmeğe katkı maddeleri ve hijyensiz ortamlar gibi bir çok sağlıksız ortamlarla vatandaşların sağlığını tehlikeye düşüren olayların yer aldığı ve haberlerde gördüğümüz hijyen eksikliği ilimizi de boş geçmiyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Ekmeğin hiçbir sağlık koşulları gözetmeksizin vatandaşların sağlığını tehlikeye düşürecek koşullarda yapılmasına tepki gösteren Ayşe Karaman, “Sabah simit almaya gittiğimde fırının içerisinde gördüğüm manzara hiçte hoş değildi. İçeriye baktığımda ekmek hamurlarının hiçbir sağlık koşulları göz önünde bulundurulmadan eldivensiz ellerle tutulması bana sağlığımızı tehlikeye düşürecek koşulları gözümün önüne getirdi. O ekmeği tutan kişinin ellerini yıkayıp yıkamadığı elleriyle başka nerelere dokunduğunu biz bilemeyiz. Bunu bilemediğimiz için de ekmekleri yapan kişi ne derece bizlerin sağlığı düşünülerek yaptığını da bilemiyoruz. Bone desen kafalarında o da yok. Saç kılı düşse ekmeğe karışsa çok rahatlıkla karışabilir. O nedenle gördüğüm manzara karşısında şaşırdım kaldım ve bu denli sağlığımızla oynanması beni çok rahatsız etti. Ben ekmeğimi aldığım yerden gönül rahatlığıyla ekmeğimi yemek isterim. Bu manzarayı görünce ekmek almaktan da vazgeçtim. Vazgeçtim oradan almadım ama diğer yerlerinde ne derece hijyenik ortam barındırdığını bilemiyoruz. O nedenle gerekli kişilerin gerekli tedbirleri alarak bizlerin sağlığıyla oynanmadan ekmek yapılan yerlerin denetlenmesi ve bizim içlerimizin daha rahat etmesi için önlemler alınması lazım”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN