Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye Mektup

30 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.

ZİYARET ETTİĞİ ÖĞRENCİLER MEKTUP YAZDI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

 

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Ziyaret Ettiği Öğrenciler, Yazdıkları Mektup İle Teşekkür Etti.
30 Ağustos Zafer İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri tarafından yazılan mektuplarda öğrenciler, Kırşehir’in mahallelerinde yapılan parklar ve ağaçlandırma çalışmaları için teşekkür ederek Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin kendilerine gösterdiği ilgiye hayranlıklarını yazıya döktü.
Kırşehir’de yapılan parklardan topladığı yaprakları koleksiyon haline getiren ve koleksiyonunu Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye posta yolu ile gönderen 3. Sınıf öğrencisi Zeynep Asya Yavuz, duygularını ve Belediye Başkanına hayranlığını şöyle anlattı; “Belediye Başkanım, öncelikle bizlere bu fırsatları verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Çocuk, büyük, yaşlı, genç demeden gidip vakit geçirdiğimiz o muhteşem parkları bize yani Kırşehir’imize yaptığınız için teşekkür ediyorum. O parkalarda ki ağaçlardan topladığım yaprakları bir koleksiyon haline getirmiştim. Size armağan etmek istiyorum.”
Üçüncü sınıf öğrencilerinden Zeynep Ece Başar’ın Kırşehir’in kültürünü anlattığı şiiri ise şu şekilde; “Gölhisar Parkı, Masal Parkı, Süsler dört bir yanı, Kırşehir’e yakışır Aşıkpaşa Kent Parkı. Gel, gez, gör Kırşehir’imi, Pırıl pırıldır sokakları, Işıl ışıl yanar parkları, Simgesidir Cacabey kent Meydanı. Gezip gördün mü hiç? Kırşehir’imin Ağalar Konağını, Her derde dermandır Ahi Pilavı. Kırşehir için durmadan çalışan, Üreten hizmet eden, Fakire yoksula yardım eden, Kimdir diye sorarsan Yaşar Bahçeci’dir bunları yapan.”
Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde toplanan ve kendisine iletilen mektuplar karşısında duygulanan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğrencilerin mektuplarını ve şiirlerini tek tek okuyarak onlara da cevap veriyor.
Kırşehir’i geleceğe taşıyacak vizyon projelerle istişare yapmayı önemsediğini ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Yaşanılabilir, yaşam kalitesi yüksek bir Kırşehir için en çok önemsediğim eğitim kurumlarımızı düzenli olarak ziyaret ederek görev yapan eğitimcilerimiz ve öğrencilerimizle istişare de bulunuyorum. Bu ziyaretler kapsamında çocuklarımızın yaşam alanlarında ki isteklerini de öğrenme ve hayallerini gerçekleştirme yolunda adımlar atma fırsatlarını yakalıyorum. Fiziki ve sosyal alanları ile gelişimini tam olarak tamamlamış bir şehir için de çocuklarımızın hayalleri ile bizlerin projelerini birleştirme imkanını yakalama fırsatını hep birlikte oluşturuyoruz. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Kırşehir, kültürünü de gelecek kuşaklara doğru aktarabilmek için doğru kişilerle temas kurmanın önemini bilmekteyiz.”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN