BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ: “KÜLTÜRÜN KALBİ KIRŞEHİR’DE ATACAK”

9 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
429 defa okundu.
BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ: “KÜLTÜRÜN KALBİ KIRŞEHİR’DE ATACAK”

KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAAT ALANINDA ÇALIŞMALAR SONA GELDİ (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Merhum Bozlak Ustası Neşet Ertaş Adına Yapılan Kültür Merkezinin Tamamlandığında Kültürün Kalbinin Kırşehir’de Atacağını Söyledi.

Bahçeci, eski sanayi bölgesi alanında çalışmaların aralıksız şekilde devam ettiğini Kültür Merkezinin 18 bin metre karelik bir alanda, hizmet vereceğini bildirdi.
Kültür Merkezi alanında çalışmaların aralıksız şekilde devam ettiğini anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, “Belediyenin kentin kültürel kimliğini yeniden ortaya çıkarmak içinbaşlattığı projelerden biri olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.” dedi.
Merhum Bozlak Ustasının adının Kültür Merkezi ile yaşatılacağını ifade eden Bahçeci şöyle konuştu:
“İlimizin yetiştirdiği büyük usta Neşet Ertaş’ın adını da yaşatacak olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi modern mimarisi ile şehrimize yakışır bir nitelikte tasarlandı. Kültür Merkezimiz; 250 ve bin kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, etnografya müzesi, dernek odaları, kurs odaları ve yönetim biriminin olduğu 6 bin metre kare oturum alanı ve 18 bin mere karelik bir inşaat alanı ile Kırşehir halkına hizmet verecek. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezi yakın bir zamanda tamamlanacak.”
Sosyal Belediyeciliğin gereğinin Kırşehir’de yapılmakta olduğunun bilinci ile hareket ettiklerini anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ”Sergi salonları, etnografya müzesi, dernek ve kurs odaları ve modern mimari ile Kültür Merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Program çerçevesinde çalışmalar hızla devam etmektedir. Projemizi yakında tamamlayarak bütün vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız yaptığımız Kültür Merkezimizle her alandaki kültürel aktivitelere doyacak. Kültür Merkezimizi eylül ayında hizmete açmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kültür merkezimiz hizmet vermeye başladığında tam bir kültür şehri olacağız.” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN