BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ BAHÇECİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

22 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
442 defa okundu.
BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ BAHÇECİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 

YAŞAR BAHÇECİDEN LYS DESTEĞİKırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Mevlit Kandili Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Mevlit Kandili sebebiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yaşar Bahçeci yayınladığı mesajda; “Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’ni birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. İlahi hitabı bizlerle buluşturan Rahmet Elçisi (sav), aynı zamanda o kelamı bize açıklamış ve onun hayat veren mesajını bizzat yaşayarak bizlere aktarmıştır. Hz. Peygamberimiz, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. Doğan her şey beraberinde umut, rahmet ve bereket getirir. Peygamberlerin dünyaya gelişi de umut ışıklarının söndüğü, merhamet pınarlarının kuruduğu bir zamanda gerçekleşir.

 

Hz. Muhammed’in insanlığa rahmet ve esenlik olarak gönderildiği, O’nun cahiliyet içinde kaybolmuş ümmi bir toplumu; vahiy ile aydınlatan kitap, kültür ve medeniyet sahibi yapan başöğretmendir. O adeta çölleşmiş yürekleri gülistana çeviren âb-ı hayat pınarıydı. İnsanın insan önünde değil, sadece Allah önünde boyun eğmesi gerçeğinin gün yüzüne çıktığı andı onun doğumu. O’nun doğumu; aşkın, gözyaşının, ahlakın, adabın, ihsanın, adaletin, basiretin yeşerdiği andı. O’nun doğumu nefretin, adaletsizliğin, zulmün, kibrin temellerinin sarsılmaya başladığının göstergesiydi. Bizlere düşen görev; âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed’i asrın idrakine taşımak, O’nun güzel hatırasını içimizde, işimizde hayatımızda, düşüncelerimizde, duygularımızda, eylemlerimizde ve evlerimizde yaşatmaktır. O’nu anmak demek; O’nu anlamak ve örnek edinmektir.  İşte Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde ve hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir.

 

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz eder, hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.”dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN