Beklediğimizin Çok Çok Üzerine Talepler Oldu. “Hiçbir Görüşün Hiçbir Siyasetin Devamı Değiliz”

7 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
542 defa okundu.
Beklediğimizin Çok Çok Üzerine Talepler Oldu.  “Hiçbir Görüşün Hiçbir Siyasetin Devamı Değiliz”

İlçelerde Örgütlenmelerini Tamamlamak Üzere Olan İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen:

Beklediğimizin Çok Çok Üzerine Talepler Oldu.

“Hiçbir Görüşün Hiçbir Siyasetin Devamı Değiliz”

İlçelerde örgütlenmelerini tamamlamak üzere olan İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, parti teşkilatlanmalarını bitirmek üzere olduklarını belirterek, sadece Boztepe ve Akpınar’ın kaldığını bu iki yerde de kısa sürede atama gerçekleştirileceğini söyledi.

İYİ Parti olarak Beş ilçe başkanını belirlediklerini belirten İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Merkez İlçeye Nuri Araz, Kaman’a Hüseyin Karaboğaz, Mucur’a Hakan Karakaya, Çiçekdağ’ına Mehmet Doğan ve Akçakent’e ise Uğur Aytekin’in seçildiği bilgisini verdi.

“ARAŞTIRMALAR YAPMAK ZORUNDA KALDIK”

Akpınar ve Boztepe ilçelerinin kaldığını söyleyen Göçen; “Şu anda ilçelerde dâhil olmak üzere 5 ilçe başkanlarımızı belirledik. Mucur ilçe başkanı da belli oldu. Hakan Karakaya uygun görüldü. Esnaf kendisi emekli bir memuriyeti var. Kaman ilçemize de Hüseyin Karaboğan kardeşimizin atamasını yaptık. Çevresi olan ve sevilen bir arkadaşımız aynı zamanda veterinerdir kendisi. Çiçekdağı’n da Mehmet Doğan kardeşimizi görevlendirdik. Kendisi esnaf. İnşaatlarda dekorasyon işleri ile uğraşıyor. Akçakent’te Uğur Aytekin arkadaşımızın ataması yapıldı. Emekli asker. Şuanda da bir inşaatta taşeron işçi olarak çalışıyor. Bende ticaret ile uğraşan biriyim. Şimdi de sadece Akpınar ve Boztepe ilçelerimiz kaldı. Onlar ile ilgili görüşmelerimiz de devam ediyor. Karar vermekte biraz geciktik süreç biraz uzadı. Bunun iki sebebi var. Birincisi hata yapmak istemedik. Bütün arkadaşlarımız iyi ama en faydalı olabilecek arkadaşlarımız olsun istedik. Bunun için biraz gecikme oldu. Diğer taraftan beklediğimizin çok çok üzerine talepler söz konusu. Bu taleplerden dolayı tercih nasıl yapmamız gerektiği konusunda da doğrusu bocaladık. Araştırmalar yapmak zorunda kaldık. Ciddi araştırmalar sonucunda da bu arkadaşlarımızın uygun olacağını düşündük. Diğer müracaat eden arkadaşlarımız da fevkalade insanlar. Çoğu da bizim içimizden kendi arkadaşlarımızın yanında görev alacak ve yer alacak arkadaşlarımız. Çalışmalarımız bu şekilde gidiyor” dedi.

“TÜRKİYE’DE AYRIŞTIRMA POLİTİKASI UYGULANIYOR”

Her görüşteki insanları bir araya toplayan bir araya getiren bir siyasi anlayışları olduklarını belirten Göçen; “Yönetici olarak siyasi bir geçmişi olan arkadaşlarımız hemen hemen yok. Hepsi siyasetin bir kenarında bulunmuşlar ama aktif olarak siyasetin içerişinde en fazla hizmet veren ben oldum. Yeni arkadaşlarımın olması bizim için adı gibi iyi oldu. İyi partinin en çok benimsediği şey oldu. Hiçbir görüşün hiçbir siyasetin devamı değiliz. Merkezde bir partiyiz. Merkezde olmamız sebebiyle her görüşteki insanları bir araya toplayan bir araya getiren kucaklaştıran bir insanlarız. Ayrıştıran değiliz. Bugün mesela Türkiye’de en çok yaşanan sıkıntılardan bir tanesinde bu. Ayrıştırma politikası uygulanıyor.’ Sen- ben’ diye ayrıştırılıyor. Bugün bizim en büyük bir tane ortak değerimiz vatan ve millet. Vatanını milletini seven herkese bizim kapılarımız açık. Biz herkesi kucaklamaya hazırız bunu da gösteriyoruz. Merkez ilçelerimiz de olmak üzere tüm arkadaşlarımızın da yapmaya çalıştığı bu yönde gelişmektedir. Biz herkesi kucaklama derdindeyiz”

“SİYASET AYRIMI YAPMADIK”

Göçen; “Sağ olsunlar İlgi her geçen gün artarak artıyor. Ben kendi adıma ciddi bir tepki ile karşılaşmadım. Kamuoyunda hep birleştirici olarak görüldük. Bu son derece mutlu ediyor. Biz hiç kimseyi senin siyasetin şu diye asla ve asla ayrıştırmadık. İl yönetim listemizde de bunu net bir şekilde göçereceksiniz siyasi bir geçmişi olarak mevcut siyasi partilerin hemen hemen hepsinden arkadaşlarımız söz konusu. Bu arkadaşlarımızı içerimize aldık. Bu şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

 Bu ‘Korku İmparatorluğu’nun Bitmesi Gerekiyor. Bir Korku Dalgası Var

2 türlü baskı olduğunu söyleyen Göçen, konuşmasında şunları kaydetti; “Birincisi, vatandaşlarımız geleceğinden çalışma şartlarından korkuyorlar. Şu an da ciddi destek veren bir kısım insan katılmaktan çekiniyor. Bunlara da biz saygı duyuyoruz. Devlet ile işi olanlar özellikle çok çok devletle yakınlığı olan insanlar ciddi şekilde çekiniyor. Bunlara da yapacak bir şey yok saygı duyuyoruz ama Türkiye de gerçek demokrasinin yerleşmesi için hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. Bu ‘korku İmparatorluğu’nun bitmesi gerekiyor. Bir korku dalgası var. Bence bu korku dalgası bitmeli. İnsanlar hangi görüşte kendilerini yakın görüyorlarsa bence orada siyaset yapabilmeliler. İnsanlar görüşlerini rahatlıkla aktarabilmeliler” ifadelerini kullandı.

ÖZEL HABER

Sümeyye Şahin

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN