Bekçiler gündüz görev yapmıyor

16 Ağustos 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
93 defa okundu.
Bekçiler gündüz görev yapmıyor

 Bekçilerle ilgili yeni karar alındı. Kırşehir ile birlikte 81 il emniyet müdürlüğüne  yeni kararın yer aldığı genelge gönderildi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aldığı yeni karara göre mahalle ve çarşı bekçilerinin gündüz görevlerine son verildi. Karar tüm il müdürlüklerine gönderildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aldığı yeni karar kapsamında bekçilerin gündüz görev yapmasına son verildi. Karar, Kırşehir ile birlikte 81 ile gönderildi. Bekçilerle ilgili alınan kararda, “Emniyet Genel Müdürlüğü’nden uygun görüş alan iller dahil 81 ilin mülki amirliklerden aldıkları ‘gündüz çalışma olurları’ sonlandırılmıştır” denildi. Böylece çarşı ve mahalle bekçileri gündüz saatleri içerisinde görev yapamayacak. Yapılan yeni düzenlemede şu ifadeler yer aldı: Emniyet Genel Müdürlüğü’nden uygun görüş alan iller dahil 81 ilin mülki amirliklerden aldıkları “gündüz çalışma olurları” sonlandırılmıştır. Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin haftalık çalışma süresi 40 saat olarak düzenlenecektir. Günlük çalışma saatleri, görev bölgesindeki güneşin batış ve doğuş saatleri esas alınarak bu aralıktaki zaman dilimi içerisinde belirlenecek. Çarşı ve Mahalle Bekçileri, emniyet ve asayişin gerektirdiği haller ile güvenlik veya kamu düzeni ile görevi etkileyen zorunluluk halleri haricinde çalışma süreleri ve saatleri dışında çalıştırılamayacak. Olağanüstü hal, terör, toplumsal olaylar, doğal afet, salgın hastalık, mevsim koşulları vb. durumlarda güvenlik veya kamu düzeni ile görevi etkileyen zorunluluk halleri ortaya çıkması halinde Emniyet Genel Müdürünün teklifi ve Bakanlık Onayı ile çalışma süreleri ve saatlerinin değiştirilmesi ve bu hususa sürekli riayet edilmesi emri il müdürlüklerine uygulanması üzere gönderildi.(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN