BEBEK ÖLÜMLERİNİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
465 defa okundu.
BEBEK ÖLÜMLERİNİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

13339707_924729914316512_7176911569788541869_nHalk Sağlığı Müdürlüğünce Düzenlenmiş Olan Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı Gerçekleşti

Tüm dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümlerini en aza indirmek Kırşehir’e özel sorunları belirlemek ve çözüm üretmek amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenmiş olan Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayına Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Sağlık Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Vekili Ahmet Alan, Müdür Yardımcısı Dr. İlker Kılıç, Şube Müdürleri Dr. Ebru Baycık Gürbüzerol, Necati Yılmaz, Tahsin Çakır, Bekir Çelik, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ilgili idari sorumluları, Hastanelerin ilgili bölüm sorumluları, TSM Sorumlu Hekimleri, Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Elamanları, Kırşehir Kamu Kurum ve Kuruluş İdareci ve sağlık çalışanlarının katılımlarıyla Grant Terme Otel’de gerçekleşti. Programa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fatma Lütfiye Yiğit ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Dulkadir konuşmacı olarak katıldı.
Halk Sağlığı Müdürü Dr.Bekir Demirbaş açılış konuşmasında; “Düzenlemiş olduğumuz bu çalıştaydaki temel amacımız ilimizin bu konudaki durumunu diğer kamu kuruluşları ile paylaşmak ve bebek ölüm oranımızı daha aşağıya çekebilmek için il olarak yapabileceklerimizi belirlemek ve farkındalık yaratmak olmuştur. İlimizin bebek ölüm oranı Türkiye ortalamasının altındadır. Tüm sağlık camiası olarak bu konudaki çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir. Yardım ve destekleri için tüm kurumlarımıza ve halkımıza teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN