Baykara’dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
434 defa okundu.
Baykara’dan Öğretmenler Günü Mesajı

13Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı. Baykara yayınladığı mesajda: “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” diyerek eğitimin önemine işaret eden Ulu Önder Atatürk,  Cumhuriyetle birlikte çağdaş ve milli eğitim sisteminin de temellerini atmıştır.
Bir toplumun ürettiği bilgi ve kültür birikiminin yeni nesillere aktarılması da eğitim sayesinde olur. Tarih boyunca büyük başarılara imza atan medeniyetlerin başarılarının temelinde eğitim yer almaktadır. Millet olarak istikbalde saygın bir yere varmanın birinci koşulu olan eğitimin en önemli aktörleri kuşkusuz öğretmenlerdir. Çocuklarımızı geleceğe en iyi bir biçimde hazırlayarak onları;  iyiye, güzele, aydınlığa ve bilgiye götüren öğretmenler, ülkemizin yüksek uygarlık düzeyine çıkması, iyi yetişmiş, donanımlı bir neslin oluşması gibi kutsal bir görevin sahipleridirler.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda koruma altında bulunan çocuklarımızın eğitimine büyük destekleri olan öğretmenlerimiz ve yurdun dört bir yanında kendilerini eğitime ve öğretime adamış tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar; tüm öğretmenlerimize sevgi ve şükranlarımı sunarım.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN