BAYKARA’DAN KANDİL MESAJI

7 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.
BAYKARA’DAN KANDİL MESAJI

img_1946

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Regayib Kandili Adına Mesajı Yayınladı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Regayib Kandili adına mesajı yayınladı.

Yayınladığı mesaj’da “Yüce Allah’ın tüm insanlığa rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği ve Aziz Milletimizin “Üç Aylar” diyerek özel bir önem verdiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaib Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsat olan üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de bu gece idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandili’dir. Bu geceyi, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz”.

Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm Kırşehirli hemşehrilerimizin Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN