Baykara’dan Dünya Kadın Hakları Günü Kutlama Mesajı

5 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
241 defa okundu.
Baykara’dan Dünya Kadın Hakları Günü Kutlama Mesajı

70935a4b-18bb-4346-af9f-37539a986868

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Kutlama Mesajı Yayınladı

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Baykara mesajında: “Dünyada veya ülkemizde kadın ve erkek arasındaki hem sosyal hem duygusal ayrılıklar zaman zaman kadınların kendilerini savunma ve hakları olduğunu vurgulama gereğini beraberinde getiriyor.
Toplumlara, uluslara ve sürekli kıyaslandığı erkeğe can veren kadın, yaşam kaynağı ve tabiatın en fedakâr varlığıdır. Hal böyleyken bugün kadına hak ettiklerinin verilmemesi tam tersine eziyet ve şiddet görmesini tartışıyor olunması insanlık ve tüm toplumlar için büyük bir utançtır.
Kadınların yaşadıkları hak ihlalleri önce aile içinde başlıyor, yayılarak toplumsallaşıyor. Hâlbuki kadın erkek ayrımı ve kadına ikinci sınıf insan muamele yapılması akıl ve mantık dâhilinde olmayan çağ ve uygarlık dışı bir uygulamadır. Kadının aile ve toplum yapısındaki önemi düşünüldüğünde her konuda her alanda eşitlikten öte önceliğin sahibi olması gerekir. Çünkü sağlıklı ve güvenilir bir ortamda yaşayan ve çalışan kadının yetiştirdiği çocuk huzurlu bir toplumun temelini oluşturur.
Bu doğrultuda öncelikle kadın kendi haklarını bilme ve kullanma hususlarında bilinçli ve cesur olmalılardır. Bizler de bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilinmeli ve davranış ve tutumlarımız bu yönde olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, böyle bir güne ihtiyaç duyulmadan her kadının kendi yaşam özgürlüğü ve haklarını layıkıyla yaşadığı bir dünya diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN