Baykara’dan 20 Kasım Mesajı

20 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
314 defa okundu.
Baykara’dan 20 Kasım Mesajı

“Tüm Çocukların Güzel Bir Dünyada Yaşayabilmesi İçin Bütün İnsanlığın Gönüllü Gayretleriyle Mümkün Olacaktır ”

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı yayınladı. Sevgi öyle bir güce sahiptir ki sevgiyle büyüyen çocuk, dünyaya sevgiyle bakacak, çevresine sevgi verecek ve doğal olarak sevgiyle karşılık bulacaktır. diyen İl Müdürü Baykara: ” Dünya çocuklarına daha iyi bir yaşam sunmak için her yıl 20 Kasım “Dünya Çocukları Hakları Günü” olarak tüm dünyada kutlandığı gibi ülkemizde de kutlanmaktadır. Dünya Çocukları Hakları Günü, çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, milletlerin barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlamaktadır. Çocuk hakları; kanunen ve ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel bir kavramdır ve mücadele edilmesi gereken önemli bir konudur.
Çocuklarımızın sağlıklı, güçlü, bilgili, yetenekli olması milletimizin varlığının en büyük güvencesidir. Onları korumak, hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit koşullarda eğitmek yüksek insani değerlerimizin bir gereğidir. Tüm çocukların güzel bir dünyada yaşayabilmesi ise bütün insanlığın gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır.
Ayrıca çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük desteklerden birisi de sevgidir. Sevgi öyle bir güce sahiptir ki sevgiyle büyüyen çocuk, dünyaya sevgiyle bakacak, çevresine sevgi verecek ve doğal olarak sevgiyle karşılık bulacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü”nü kutluyor, onları sevgiyle kucaklıyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN