BAYANLARA YÖNELİK KONFERANS DÜZENLENDİ

25 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
350 defa okundu.
 BAYANLARA YÖNELİK KONFERANS DÜZENLENDİ

belginaydinkirsehirİl Müftülüğü Tarafından Kırşehir’de Bulunan Bayan Kur’an Kursu Öğrencileri İle Öğreticilerine Yönelik Konferans Düzenlendi

İl Müftülüğü tarafından Kırşehir de bulunan bayan Kur’an kursu öğrencileri ile öğreticilerine yönelik olarak “İl Müftülüğümüz bünyesinde bulunan Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun tanıtımı ve Göç bağlamında Kadın ” konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Belgin Aydın Konarılı tarafından bir konferans verildi.

Düzenlenen  konferansa İl Müftüsü Mehmet Şahin, Kur’an kursları Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç, bayan vaizeler Nuran Demir, Özlem Önal Özger ile Kırşehir de bulunan Kur’an kursu öğrencileri ile öğreticileri katıldı.

Kırşehir  Hatice Hatun Hafızlık yatılı Kız Kur’an kursunda eğitim öğretim gören Iraklı ve Suriyeli öğrencilerinin okudukları Kur’an-ı Kerim ve ilahiler ile program başladı. Proğramın açılış konuşmasını İl Müftüsü Mehmet Şahin yaptı.

İl Müftüsü konuşmasında; “Öncelikle bizlere bu güzel nimetleri veren yüce Allah’ımıza sonsuz sayısız şükrediyorum. Düzenlemiş olduğumuz bu program için Ankara’dan gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Belgin Aydın Konarılı hanıma ve Kur’an kurslarımıza devam eden siz öğrencilerimize ve öğreticilerimize hoş geldiniz diyorum. Öncelikle bizleri kadın ve erkek olarak yaratıp aileler oluşturmamıza vesile olan Yüce Rabbimize hamd ediyorum. İl Müftülüğü olarak böyle güzel programlar düzenliyoruz. Programımızın hayırlı olmasını diliyor teşekkür ediyorum.” Dedi.

İl Müftüsü Mehmet Şahin’in konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Belgin Aydın Konarılı konferansını vermek üzere kürsüye geldi. Belgin Aydın Konarılı hoca hanım konuşmasında; “Göç ve Hicret Adem (as.) zamanından günümüze kadar devam eden bir olgudur. Hz. Adem ile Hz. Havva annemiz yasak olan meyveden yiyince Allah onları Dünya’ya hicret ettirdi. Hicret teslimiyettir, her Peygamberin hicreti olmuştur. Yusuf (as) kimi kuyuda gelen hicret kimi zaman peygamberi firavunun sarayına getirmiştir. Hicret kaçmak değil göçmektir. Hz. Hacer’in analık iç güdüsü ile yaptığı oğlunu yaşatma gayreti görülmeye değer bir olgudur. Hz. Nuh (as)’ın hicreti suda oldu. Tufan, tuğyan edenler için bir felaket inananlar için ise bu bir hicretti. Hz. İbrahim (as)’ın hicreti ateşte oldu. Hz. Yunus (as)’ın hicreti balığın karnında oldu.” Dedi.

Konferansa katılımın oldukça yoğun olması Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Belgin Aydın Konarılı tarafından beğeni ile karşılandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN