BAYANLAR SADECE 1 GÜN HATIRLANMAMALI

8 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
324 defa okundu.

aslı   8 Mart Dünya Kadınlar günü olarak belirlenmiş. Sizce kadınları sadece bir gün anmak bir güne sığdırmak ne kadar doğrudur? Kadın sizin anneniz, eşiniz, çocuğunuz, sevgiliniz. Bunların sevgisini hatırlamak için sadece 8 Mart’ın gelmesi mi gerekiyor? Şu zamana kadar kadınlara işkenceler edildi, dövüldü bir odaya kapatıldı, okutulmadı evlendirildi, cinsel istismara uğratıldı ve en acısı her gün öldürüldü ve öldürülmeye de devam ediliyor. Sonra 8 Mart gelince herkesin ağzında bir kelime oluyor ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.’ Önceki yazılarımda da bahsetmiştim aslında sesimiz duyulana kadarda bahsedeceğim. Kadınlar erkeklere emanet edilmiş. Ben durup düşününce gözlerim doluyor. Hem dövülsün, hem kullanılsın, hem kaynar sularda yakılsın hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gelince bir cümleyle dalga geçer gibi olmayan günü kutlansın. Kadınlar sadece bir gün için hatırlanmamalı. Onlara sevgi gösterince sizi başının üstünde taşıyabilecek kapasitede yürekleri varken o yüreği kırıp dökmeye ne gerek var ki? Sizleri bilmem ama ben artık haberlere kıskançlıktan eşini öldürdü, kaynar suyla yakıldı, eski eşi öldürdü haberlerini görmek istemiyorum yoruldum bu acı haberlerden.

Size bir anımı anlatmak istiyorum. Bir gün bir  yerde  oturduk çay içiyoruz. Ailemden biri anlatmaya başladı eskilerden bu yana olan eşine şiddet uygulayan bayanları. Eşi yemeği beğenmediği zaman kaldırır yemeği kadının yüzüne fırlatır deyince kanım dondu. Akıllarda hep kadın ezilir diye bir düşünce var erkeklerde var sanırım. Ne kadar acı. Acaba diyorum kendilerinin başlarına böyle bir şey gelse ne olurdu, ne yaparlardı? İnsanlar eşit yaratılmış tek fark erkekler bilek olarak kadınlar yürek olarak güçlüdür özellikle annelerse. Benim çok yakın bir akrabam var eşiyle o kadar uyumlu o kadar iyi anlaşıyorlar ki diyorum bazı insanların vicdanı ölmemiş fikri ölmemiş. Bir erkeği yöneten kadındır aslında kadın erkeği iyi yerlere getirme kapasitesine sahip erkekler bunun kıymetini bilmelidir. Boşuna söylememiş ‘Her başarılı erkeğin ardında bir bayan yatar’ diye. Peygamber Efendimiz tüm kadınları koruyup kollamış biraz araştırılsa herkes anlar bazı şeyleri. Emanete ihanet etmek ne kadar doğru içlerine nasıl siniyor. Bayanların sadece 8 Mart’ı yok kadın her zaman özgür her zaman rahat olmalıdır. Tüm işkence görmüş cinsel istismara uğramış ama hala yıkılmadan ayakta durmayı başaran  kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun ve huzurlu ömürler yaşamaya izin verilsin.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On