Başvurular Devam Ediyor

9 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
346 defa okundu.

ab16d64149a1c11d656ccf170bf9ce1c

“Temel Amaç Sulama Yatırımlarını İçeren Modern Basınçlı Bireysel Sulama Tesisleri ve Makine Ekipmanlarının Üreticiler Tarafından Kullanımını Yaygınlaştırmaktır.”

 

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bireysel sulama sistemleri desteklenme başvurularının devam ettiğini belirtti. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada:  “Bakanlığımızın uygulamaya koymuş olduğu 2016/13 sayılı tebliğ ile Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesindeki temel amaç sulama yatırımlarını içeren modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmaktır.

Basınçlı Sulama Ekipmanlarının Desteklenmesi Kapsamında, Sulama Makine Ekipmanların Desteklenmesi için Gerçek Kişi Başvurularında 100.000 TL, tüzel Kişi Başvurularında 200.000 TL ye kadar Hibeye Esas Proje Tutarının % 50 sine Hibe Desteği verilir. Başvurular 1 Ocak itibari ile başlamış olup, 45 gün sürecektir. Son başvuru tarihi 14.02.2017 dir.

2017 Yılı Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında;

Tarla içi damlama sulama sistemi, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi, Tarla içi mikro yağmurlama salama sistemi, Lineer Sistem,Center-Pivot,Tamburlu Sistem, Güneş enerjili sulama sistemi  konularında hibe destekleri yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN