Başvurular Başladı

17 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
406 defa okundu.

FOTOĞRAF ALTI: AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE TOPLANAN BİR GRUP EGE ÜNİVERSİTESİNDE YAŞANAN OLAYLARDA HAYATINI KAYBEDEN FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN EYLEM DÜZENLEDİ.(EYLEM) (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Erasmus+ Öğretim Elemanı Hareketliliği kapsamında 2017-2018 akademik döneminde Erasmus+ (KA-103) kapsamında Avrupa Birliği üniversitelerinde eğitim almak veya ders vermek isteyen öğretim elemanları yurt dışına gönderilecek.
702 akademik personele sahip Ahi Evran Üniversitesi’nde İkili Anlaşma Listesinde belirtilen meslek yüksekokulu, yüksekokul ve fakültelerin ilgili bölümlerinde görevli öğretim elemanları, Ön Başvuru Formu ve İngilizce yeterliliğini gösteren sınav (KPDS veya ÜDS) sonuç belgelerini Dış İlişkiler Ofisi’ne 15 Şubat’tan itibarın 1 Mart 2017 tarihine kadar teslim ederek başvuruda bulunabilcekler.
Araştırma görevlileri sadece eğitim alma hareketliliğinden faydalanabilecekler.
Öğretim elemanı seçim sürecinde dil puanı kriter olarak kullanılacak. Öğretim elemanının başvurusunun değerlendirmeye alınması için KPDS/ÜDS’den veya eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından 100’lük değerlendirme sistemine göre en az 50 puan alması gerekiyor.
Ulusal Ajans tarafından Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’ne tahsis edilen hibe miktarının yetersiz olması durumunda farklı seçim kriterleri (tarafsızlık, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine uyulmak ve başvuruda bulunanlara duyurulmak üzere) uygulanabilecek.
Sonuçlar 20 Mart 2017 tarihinde üniversitenin internet sitesinde ilan edilecek.
Değerlendirme yapılırken üniversite Erasmus Değişim Programı Yönergesi’nde belirtildiği üzere, başvurduğu yükseköğretim kurumu ile ikili anlaşmayı yapan ve aynı zamanda daha önce Erasmus değişiminden faydalanmamış olan öğretim elemanlarına yurtdışına gitme hususunda öncelik verilecek. Bu öğretim elemanları bir defaya mahsus olmak üzere seçim kriterlerinden muaf tutulacaklar.
Personel ders verme hareketliliği için faaliyet süresi, seyahat hariç en az 2 iş günü ve en fazla 2 ay olarak belirlendi. Bununla birlikte faaliyetin geçerli bir faaliyet olarak değerlendirilebilmesi için en az 8 ders saati ders verilmesi zorunlu. Faaliyetin 1 haftadan uzun gerçekleştiği durumlarda, verilmesi gereken zorunlu ders saatinin süre ile orantılı olarak artması gerekiyor.
Personel ders verme hareketliliğinde katılım sertifikasında yararlanıcının 2 günden az süre ile faaliyet gerçekleştirdiği veya vermesi gerekenden daha az saat ders verdiğinin görüldüğü durumlarda faaliyet geçersiz kabul edilecek ve yararlanıcıya herhangi bir hibe ödemesi yapılmayacak.
Personel eğitim alma hareketliliği için faaliyet süresi seyahat hariç en az 2 iş günü, en fazla 2 ay olarak belirlendi. Personel eğitim alma hareketliliğinde katılım sertifikasında yararlanıcının 2 günden az süre ile faaliyet gerçekleştirdiğinin görüldüğü durumlarda, faaliyet geçersiz kabul edilecek ve yararlanıcıya herhangi bir hibe ödemesi yapılmayacak.
Personel hareketliliğinden faydalanan personele verilen hibe katkı niteliğinde olup; verilen hibe yurtdışında geçirilen döneme ilişkin masrafların tamamını karşılamaya yönelik değildir.
Personel hareketliliğinden faydalanacak personele verilecek olan gündelik miktarı gidilen ülke ile birlikte gidilen süreye göre belirtilen tutarlar dikkate alınarak hesaplanacak.
14 günden daha uzun süren personel hareketliliği faaliyetlerinde; 15. ve sonrası günler için yukarıda verilen günlük hibe miktarının % 70’i gündelik olarak esas alınmalı.
Herhangi bir faaliyet içermeyen ya da gerçekleştirilen faaliyetin türüne uygun faaliyet yapıldığı belgelenemeyen günler için hibe ödemesi yapılmayacak.
Personel hareketliliği faaliyetinden faydalanan personeline ödenecek seyahat gideri miktarı “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmeli.
Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin yerleşik olduğu yerden, faaliyet yerine kadar olan 2 nokta arasının km değeri tespit edilmeli ve aşağıdaki tablo kullanılarak seyahat hibesi hesaplanmalı. Personelin aktarmalı olarak seyahat etmesi, yukarıda belirtilen mesafe hesaplaması ile varılan mesafeyi etkilemeyecek.
Yükseköğretim kurumu tarafından belirlenen tarihe kadar (en geç 31 Ekim 2016 olarak belirlenebilir) belgelerini ofise teslim etmeyen personelin % 20 hibeleri ödenmeyecek. Bu durumun personele hareketlilikten önce bildirilmesi gerekecek.
Personel istediği takdirde hibe almaksızın faaliyete katılabilecek. Faaliyetten hibesiz faydalanılabilmesi için de başvuru yapılması ve başvurunun diğer başvurularla beraber değerlendirmeye tabi tutulması gerekiyor.
Hibesiz personelin farkı, personelin bütçe hesaplamalarına dahil edilmemesi ve kendisine ödeme yapılmaması. Hibe alınmaması personelin seçim sürecine dahil olmamasına gerekçe olmayacak

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On