Basketbol Yarı Finaller Tamamlandı

16 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
256 defa okundu.

Basketbol Yarı Finaller Tamamlandı

Gençler Basketbol A Yarı Final Müsabakaları 10-13 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırşehir’de Düzenlenen Karşılaşmaların Ardından Tamamlandı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan  Gençler A Basketbol Yarı Final Müsabakaları grup 10-13 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırşehir’de  organize edildi.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen olan Basketbol Gençler A Yarı Final müsabakaları 09 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17:00 de Cacabey Gençlik Merkezinde yapılan teknik toplantı ve kura çekiminin arından başlayan grup müsabakaları 10-13 Nisan 2018 tarihlerinde oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı.

10-13 Nisan 2018 tarihleri arasında oynanacak olan Gençler A Basketbol Yarı Final müsabakaları Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bululan Aşıkpaşa Spor Salonun da genç kızlar ve Kırşehir Spor Salonunda ise genç erkek maçları ile yarı final müsabakaları başladı.

Genç Erkekler Basketbol A da 8 okul ve Genç Kızlar Basketbol A da 8 okul olmak, toplamda da 16 okulun katıldığı yarı final müsabakalarına şu okullar katıldı. Genç Erkeklerde A da Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi , Nilüfer, Bursa , Özel Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik Lisesi,  Gaziantep; Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi, Ankara; Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, İzmir; İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi,  İstanbul; Özel Diltaş Anadolu Lisesi, Konya; Erzincan Anadolu Lisesi, Erzincan; Özel Diyarbakır Final Anadolu Lisesi, Diyarbakır yer alıyor.

Genç Kızlar A da ise Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi, İstanbul; Özel Fatoşabla Anadolu Lisesi, Ankara; Özel Okyanus Anadolu Lisesi, Adana; Atatürk Anadolu Lisesi, Çorum; Erzincan Anadolu Lisesi, Erzincan; Özel Final Anadolu Lisesi, Erzurum; Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi, İstanbul; 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi, Niğde okul takımları yer alıyor.

Teknik toplantının ardından oluşan kura çekiminde Genç Kızlar A grubu Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi İstanbul, 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi  Niğde Erzincan Anadolu Lisesi Erzincan Özel Final Anadolu Lisesi Erzurum ve Genç Kızlar B grubu ise Özel Okyanus Anadolu Lisesi Adana, Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi İstanbul, Özel Fatoşabla Anadolu Lisesi Ankara, Atatürk Anadolu Lisesi Çorum takımları yer aldı.

Genç Erkeklerde A grubunda Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi Bursa
Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Ankara, İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi İstanbul Özel Diyarbakır Final Anadolu Lisesi Diyarbakır

Genç Erkekler B grubunda ise Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi İzmir,  Özel Diltaş Anadolu Lisesi Konya, Özel Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik Lisesi Gaziantep ve Erzincan Anadolu Lisesi Erzincan lise takımları yer aldı.

4 gün boyunca devam eden grup müsabakalarında son gün olan 4. günde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan Kız ve Erkek takımları çapraz eşleşmede karşı karşıya geldiler. Genç Erkekler A grubunun birincisi Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi Bursa okulu ile B grubunun ikincisi Özel Diltaş Anadolu Lisesi Konya karşı karşıya geldi. Rakibini 79-59 mağlup eden Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi Türkiye Finallerinin kapsını aralayan ilk ekip oldu. Diğer finalistler ise şu şekilde oldu B grubu birincisi Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi İzmir takımı A grubu ikincisi olan Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesini 68-66 yenerek erkeklerde ikinci finalist oldu.

Genç Kızlar A grubunun birincisi Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi İstanbul takımı B grubunun ikincisi olan Özel Okyanus Anadolu Lisesi Adana takımını 86-60 mağlup etti. B grubu birincisi Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi İstanbul takımı A grubu ikncisi olan 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi Niğde takımını 87-43 mağlup etti. Bu sonuçların ardından Genç Erkekler Basketbol A da Bursa Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi ve İzmir Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi olurken Genç Kızlar Basketbol A ise İstanbul Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi ile İstanbul Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi oldu.

Karşılaşmaların sonunda Türkiye Finallerine giden takımlara madalya ve başarı belgelerini Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre ASLAN ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdür Kerim KOCABIYIK tarafından verildi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN