Basketbol hakkında Bilmeniz Gerekenler

7 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
871 defa okundu.
Basketbol hakkında Bilmeniz Gerekenler

Basketbol hakkında Bilmeniz Gerekenler

Basketbolun faydalarını 40 Arena Gazetesi olarak sizler için derledik. Kasları geliştirmedesigarayı bıraktırmaya yaran basketbolun faydaları şu Şekilde; Basketbol sahada 5 kişilik iki takım arasında oynanan, sosyal ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan bir spor dalıdır. Basketbolda diğer sporlar gibi vücut için oldukça faydalıdır özellikle en geç 12 yaşlarında başlanan basketbol çocukların boyunun daha fazla uzamasını sağlıyor. Sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlar. Yaşam kalitenizi arttırır. Eğlenerek yapılan bu spor sıkıntılarınızı unutmanıza yardımcı olur. Fiziksel açıdan gelişimi destekler. Solunum hastalıklarında etkilidir. Kalp hastalıkları riskini azaltır. Yorgunluğu alarak daha dinç hissetmenizi sağlar. Oksijen seviyenizi yükseltir. Bağ dokularını kuvvetlendirir. Yüksek tansiyondan sizi korur. Kemiklerin güçlenmesine ve kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olur. Kanda bulunan HDL ( kolesterol ) arttırır. Yeni insanlar tanımınıza yardımcı olur. Kalp ve damarların dolaşımını geliştirir. Enerji vererek hareketlilik sağlar. Kalp rezervlerinin artmasına destek verir. Kalp krizi sonrası hayatta kalma şansınızı yükseltir. Kendinize olan güveninizi arttırarak daha başarılı olmanıza yardımcı olur. Kanda oluşan yoğunlaşmanın azalmasına yardımcı olur. Fiziksel görünümünüzü düzeltir. Kasların kandan oksijen çıkarmasına destek verir. Kalp çarpıntılarını azaltır. Şeker hastalığı riskini azaltır. Bağırsak ve prostat kanserinin oluşma riskini en aza indirir. Sigara bırakmayı kolaylaştırır. Eklem bozulma riskini hafifletir. Stresten kişiyi uzak tutar. Soğuk ortamlara alışma sürecini azaltır. Kabızlık sorununu azaltır. Bel ağrılarını azaltır. Kilo vermede etkilidir. İştahın kapanmasına yardımcı olur. Rahat uyku uyumaya ve sabahları rahatlıkla uyanmaya yardımcı olur. Kemik kırılmalarının korunmasını sağlar.

Basketbol Oynarken Bilinmesi Gerekenler

Basketbolun Kas Gelişimine Faydaları Kasların gelişmesi uzun ve meşakatli bir iştir. Fakat basketboldan keyif alarak kas gelişiminizi de arttırabilirsiniz. Her kas grubunun çalışmasını sağlayan basketbol sporunu haftada 3 kere oynamak yeterlidir. Düzenli olarak basketbol oynayan kişiler de fiziksel gelişimi arttırarak daha iyi performans sergiler. Sürekli hareket halinde olunması istenen basketbol sporu kalp ritmini hep hızlandırdığı için kalori yakımını kolaylaştırır. 1 saat süresince basketbol oynayan kişiler ortalama olarak 750 kalori yakmaktadır.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On