Basketbol B Maçları Tamamlandı

16 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
620 defa okundu.
Basketbol B Maçları Tamamlandı

OKULLAR arası Genç Erkekler ve Genç Kızlar B Basketbol il birinciliği müsabakası Aşıkpaşa Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarının ardında il birincileri belli oldu.

Genç Erkekler B de birinci Kaman Fen Lisesi, ikinci Ahi Evran Anadolu Lisesi üçüncü Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ve dördüncü Kırşehir Fen Lisesi olurken Genç Kızlar B de ise Ahi Evran Anadolu Lisesi birinci ve Özel OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci oldu.
Karşılaşmaların sonunda dereceye giren takımlara kupa, madalya ve başarı belgeleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan ve Okul Sporları Şube Müdürü Kerim Kocabıyık tarafından verildi.
Kupa ve madalya törenlerinin ardından dereceye giren takımlar idareciler ve sporcular Aşıkpaşa Spo Salonu’nda günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler…
Basketbolun Faydaları
Aslında sporun faydaları saymakla bitmez. Genel anlamda her türlü spor dalı aşırıya kaçılmadığı sürece insan sağlığına yararlıdır. Fakat biz bugün basketbol üzerinde duracağız. Genel olarak spor yapmak kalori harcanmasını hızlandırır, çocuklarda boy uzamasına yardımcı olur, kondisyonu arttırır ve çevikleştirir. Bu saydıklarımı neredeyse hepimiz biliyoruz. Peki basketbolun faydaları neler? Hemen onlara göz atalım.
BASKETBOLUN FAYDALARI NELERDİR?
Basketbol 5 kişilik iki takım arasında oynanan bir oyundur. Sosyal ve fiziksel gelişime ciddi katkısı olan basketbol, vücut için ciddi derecede faydalıdır. 12 yaş basketbola başlanmakta ideal yaş olarak belirtilmiştir ve genellikle uzun boylu çocuklar basketbol oynamak için seçilmektedir. Sizler için basketbolun faydalarını sıraladık. Hemen birkaç faydasını görelim.
Fit ve sağlıklı bir vücut sağlar. Hayat kalitenizi arttırır. Hayat kalitenizi arttırır. Stres önler. Fiziksel gelişimi sağlar. Kalp hastalıklarını önler. Yorgunluğu alır, dinçleştirir. Oksijen seviyesini yükseltir.
Dokularınızı kuvvetlendirir. Yüksek tansiyonu önler. Enerji verir ve hareketlilik sağlar. Kalp krizi sonrasında hayatta kalma şansınız ciddi derecede artar. Kasların kandaki oksijeni çıkarmasına yardımcı olur. Kalp çarpıntılarını düşürür. Şeker riskini azaltır. Bağırsak ve prostat kanseri risklerini azaltır. Sigarayı bırakmanıza yardımcı olur. Ciddi derecede kilo verdirir. Rahat uyku ve sabah saatlerinde uyumanıza destek olur. Kemik kırılmalarını zorlaştırır. Kemikleri güçlendirir.
Kasları Geliştirir
Kas geliştirme işlemi gerçekten çok zorlu bir süreçten geçer ve sabır gerektiren bir iştir. Fakat basketbol oynayan bir kişi işin zorluğundan çok işin keyif alma kısmı bulunduğundan keyif alarak kas geliştirirsiniz. Her türlü kasınızın gelişmesine katkıda bulunur. Basketbolu haftada 3 gün oynamak sizlere çok ciddi katkılar sağlayacak ve sağlığınızı çok ciddi şekilde olumlu etkileyecektir.
Kondisyonu Arttırır
Basketbolu düzenli bir şekilde oynayan kişilerde fiziksel gelişim artar. Performans ve kondisyonu artar, dinç olur.
BASKETBOL ÇEVİKLİK, HIZ VE ESNEKLİK KAZANDIRIR
Basketbolda gerekli neredeyse tüm hareketler hız, aşırı güç ve esneklik gerektirir. Bundan dolayı basketbol oynayan bir kişi daha fazla esneklik görülür.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On